T-Mobile okradzione. Haker przejął dane o 100 mln klientów. Chce okupu w wysokości 6 BTC

Bitcoin w mediach Świat T-Mobile

T-Mobile zostało ponoć zaatakowane przez hakera, któremu udało się włamać do bazy danych firmy i ukraść informacje o 100 milionach […]

bitbay zonda

T-Mobile zostało ponoć zaatakowane przez hakera, któremu udało się włamać do bazy danych firmy i ukraść informacje o 100 milionach klientów. Teraz przestępca chce sprzedać dane za 6 BTC (ok. 286 000 USD).

T-Mobile okradzione

Według Vice, T-Mobile prowadzi obecnie dochodzenie w sprawie rzekomego włamania do bazy danych firmy. Haker, który podobno dokonał ataku, twierdzi, że uzyskał dane o ponad 100 milionach klientów spółki. W zamian za te ostatnie chce 6 BTC, czyli około 286 000 USD.

O jakie dane chodzi? Ponoć o numery ubezpieczenia społecznego, numery telefonów, nazwiska, adresy zamieszkania, unikalne numery IMEI i informacje, które są zawarte w prawie jazdy. Haker twierdzi, że obecnie sprzeda tylko część danych. Powiedział portalowi, że T-Mobile musi już wiedzieć o jego działaniach.

Myślę, że już się dowiedzieli, ponieważ straciliśmy dostęp do serwerów – wyjaśnił.

Rzecznik T-Mobile powiedział Vice, że jego firma jest świadoma tego, co można przeczytać na darkwebowych forach. Obecnie weryfikują, czy informacje hakera są prawdziwe.

W tej chwili nie mamy żadnych dodatkowych informacji do przekazania– dodał.

T-Mobile

Inne „wpadki” giganta

To nie pierwszy raz, kiedy T-Mobile znalazł się w centrum skandalu związanego z cyberbezpieczeństwem. W lutym ten topowy operator komórkowy został pozwany przez ofiarę, która straciła 450 000 dolarów w bitcoinach w wyniku ataku typu SIM-swap.

Chodziło o atak, który opiera się na zamianie karty SIM. Haker bez wiedzy ofiary wyrabia dla siebie kopię jej karty. Tym samym jej prawdziwy użytkownik traci kontrolę nad SIM. W efekcie przestępcy mogą przejąć internetowe konta bankowe ofiary i ich kanały w mediach społecznościowych.

W tym przypadku ofiara oskarżyła T-Mobile o niewdrożenie odpowiedniej polityki bezpieczeństwa, aby zapobiec nieautoryzowanym dostępom do kont klientów. Operator komórkowy został również pozwany w lipcu 2020 r. Tym razem w związku z kilkoma zamianami kart SIM, które spowodowały utratę aktywów cyfrowych o wartości 8,7 mln USD.

Z kolei w kwietniu tego roku topowy producent portfeli sprzętowych, Ledger, został pozwany w ramach pozwu zbiorowego, który dotyczył poważnego naruszenia bezpieczeństwa danych. W okresie od kwietnia do czerwca 2020 r. skradziono dane osobowe aż 270 000 klientów.

Tagi
bitcoin haker kradzież kradzież danych okup w BTC T-Mobile

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.