Kryptowaluty

Szwajcarski bank wprowadza do swojej oferty kryptowaluty

Bordier & Cie, szwajcarska instytucja finansowa funkcjonująca od ponad 170 lat, ogłosiła partnerstwo z krypto bankiem Sygnum. Dzięki współpracy klienci […]

Data publikacji: 26 lutego 2021

bitbay

Bordier & Cie, szwajcarska instytucja finansowa funkcjonująca od ponad 170 lat, ogłosiła partnerstwo z krypto bankiem Sygnum. Dzięki współpracy klienci Bordiera będą mogli kupować kryptowaluty.

BTC, ETH, BCH, XTZ

Integracja z Sygnum pozwala klientom Bordier na zakup Bitcoina (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Tezos (XTZ). W ogłoszeniu ruch ten został opisany jako „stworzenie podstaw dla szerszej oferty regulowanych produktów i usług związanych z aktywami cyfrowymi, w tym opcji i tokenizowanych klas aktywów”. Partner zarządzający banku Evrard Bordier skomentował współpracę w następujący sposób:

Współpracując z Sygnum Bank, dostarczamy naszym klientom kompleksowe, zintegrowane rozwiązanie. Jednocześnie umożliwiamy im inwestowanie w tę nową, szybko rozwijającą się klasę aktywów z pełnym zaufaniem.

Bordier zaznaczył, że ruch ten był podyktowany rosnącym popytem ze strony klientów, bowiem poszukują oni nowych możliwości dywersyfikacji swoich portfeli. Pokreślił też brak korelacji między kryptowalutami a rynkami finansowymi głównego nurtu, opisując aktywa kryptowalutowe jako „potężne narzędzie do zwiększenia dywersyfikacji i osiągnięcia lepszych zwrotów dostosowanych do ryzyka”.

Bordier & Cie to prywatny bank z siedzibą w Genewie założony w 1884 roku. Jest on własnością i pod zarządzaniem rodziny Bordier od pięciu pokoleń. Wraz z wejściem w kryptowaluty, bank dołączy do najnowszego instytucjonalnego trendu.

 

Szwajcaria a kryptowaluty

Szwajcaria jest jednym z najbardziej przyjaznych krajów jeżeli chodzi o kryptowalutowe regulacje. Jest często określana mianem „krypto narodu”, a jeden z jej regionów – kanton Zug jest nazywany „crypto valley”.  Od 2021 r. podatki w kantonie Zug (odpowiednik polskiego województwa) będzie można rozliczać za pomocą BTC i ETH. Możliwość została wprowadzona dzięki współpracy z Bitcoin Suisse – pionierem „krypto doliny”. Podatnicy, aby zapłacić należności muszą jedynie zeskanować kod QR.

Główne praktyki związane z kryptowalutami, takie jak handel i wydobycie, podlegają w Szwajcarii opodatkowaniu. W związku z tym osoby fizyczne, otrzymujące wynagrodzenie w cyfrowych aktywach, muszą zadeklarować swój majątek oraz zapłacić podatek dochodowy.

Invest Cuffs 2021

geco one rejestracja

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Black Friday Promotion

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.