Kryptowaluty

Jack Dorsey (Twitter) chce w swojej drugiej firmie ułatwić transakcje kryptowalutowe

Jack Dorsey, założyciel Twittera i szef operatora usługi płatności mobilnych Square, realizuje swoje dalsze plany dot. zespołu, którego zadaniem ma […]

Data publikacji: 15 czerwca 2019

bitbay

Jack Dorsey, założyciel Twittera i szef operatora usługi płatności mobilnych Square, realizuje swoje dalsze plany dot. zespołu, którego zadaniem ma być ulepszenie środowiska kryptowalut w jego drugiej firmie. Biznesmen przyznał to w wywiadzie dla The Next Web opublikowanym dn. 14 czerwca.

Dorsey a rynek płatności

Według Dorsey’a, jego zespół „Square Crypto” wzmocni działalność jego własnej firmy płatniczej. Ma w założeniu zapewnić infrastrukturę dla płatności internetowych. Twórca Twittera mówi, że regulacje prawne i obecni partnerzy biznesowi lekko spowalniają jednak działania Square. To przeszkody, które on sam ma nadzieję unikać w przyszłości właśnie dzięki ulepszonej infrastrukturze kryptograficznej:

„Właśnie z perspektywy biznesu nie wyglądamy dziś jak firma internetowa. Firma internetowa może coś uruchomić i być dostępna na całym świecie. Podczas gdy z płatnościami trzeba iść na każdy rynek [osobno] i zwracać uwagę na regulatorów. Potrzebujesz [zawsze] partnerstwa z lokalnym bankiem. To bardzo powolny proces na każdym nowym rynku.”

Podejmowane przez nowy zespół wysiłki, mające na celu dostarczenie rozwiązań dla przestrzeni kryptograficznej, będą podobno miały formę open source. Dorsey chce nową inicjatywą poprawić bezpieczeństwo i efektywność transakcji.

Nowy grupa ds. kryptografii

Organizowany właśnie zespół będzie podobno małą grupą, złożoną z garstki inżynierów specjalizujących się w oprogramowaniu kryptograficznym.  W grupie ma znaleźć się też miejsce dla pracownika, którego zdaniem będzie takie pokierowanie pracami, by powstało coś na miarę mitycznego „blockchaina z ludzką twarzą”. Dorsey planuje pracować bezpośrednio z zespołem. Jak na razie wiadomo, pojawi się w nim też Steve Lee, były dyrektor Google.

Dorsey poruszył w wywiadzie także rolę włączenia do zespołu projektanta, który ma dostosować produkt dla laika:

„Ten projektant będzie miał za zadanie wykonywać zadania edukacyjne […]. Będą one obejmować ułatwianie zwykłym ludziom korzystanie z walut cyfrowych, takich jak Bitcoin, jako codziennego narzędzie do płatności”.

To ciekawy ruch, który wpisuje się w trend adopcji cyfrowych walut w mainstreamowie. Nad swoją kryptowalutą pracuje ponoć Facebook. Jej White Paper mamy poznać już w kolejnym tygodniu.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion