Symbol Bitcoina w Excelu

Bitcoin

Microsoft postanowił dodać do swojego flagowego programu z pakietu Office, Excela, symbol Bitcoina. Firma dodał go jako opcję walutową. To […]

Microsoft postanowił dodać do swojego flagowego programu z pakietu Office, Excela, symbol Bitcoina. Firma dodał go jako opcję walutową. To kolejny dowód na to, że główna kryptowaluta wchodzi do mainstreamu i zagości tu na dłużej.

To bardzo dobra wiadomość dla fanów kryptowalut. Takie rozwiązanie to niejako broń psychologiczna w popularyzacji i adopcji BTC. Symbol waluty Satoshi’ego Nakamoto pojawia się obok walut fiducjarnych krajów niemal całego świata (w tym np. euro czy dolara).

To ciekawa decyzja, jeśli zastawi się ją z niejednoznaczną postawą względem BTC założyciela Microsoftu Billa Gatesa. W 2014 r. powiedział on:

„Bitcoin jest ekscytujący ponieważ pokazuje jak może być to tanie [red. w relacji do kosztów obsługi tradycyjnych transakcji finansowych]. Bitcoin jest lepszy niż tradycyjna waluta ponieważ nie musisz znajdować się fizycznie w tym samym miejscu [red. nie ważne w którym miejscu na świecie znajduje sie nadawca i odbiorca], dla większych transakcji zaś, tradycyjna waluta może okazać się dodatkowo bardzo niewygodna. Jednak klienci o których teraz rozmawiamy [red. w odróżnieniu od użytkowników bitcoin] nie próbują pozostać anonimowi i chcą być nawzajem rozpoznawalni. Zatem technologia Bitcoin może być kluczowa – dając nam możliwość jej rozwoju lub stworzenia podobnej technologii z wystarczającym stopniem atrybucji, w której ludzie czuliby się wystarczająco komfortowo mając pewność, że nie ma ona nic wspólnego z terroryzmem czy jakąkolwiek odmianą prania brudnych pieniędzy.”

Cztery lata później atakował jednak kryptowaluty, ale z innego powodu:

„Główną cechą kryptowalut jest ich anonimowość. Nie uważam to za dobrą sprawę. Dobrą sprawą jest natomiast zdolność rządu do wynajdywania prania brudnych pieniędzy, uchylania od odprowadzania podatków oraz zwalczania finansowania terroryzmu”

Mainstream a BTC

Na podobny krok zdecydowało się w lutym br. Google. Na klawiaturze Google na urządzeniach mobilnych z systemem iOS pojawił się wtedy symbol Bitcoina. Dziennikarz technologiczny Tim Copeland tłumaczył, jak znaleźć BTC na klawiaturze:

“Aby uzyskać do niego [symbolu] dostęp, upewnij się, że korzystasz z klawiatury Google, a nie tylko domyślnej Apple, i przytrzymaj symbol dolara (lub euro – przyp. j.w.), aby wyświetlić kilka najważniejszych symboli walut na świecie. Symbol bitcoin znajduje się po lewej stronie.” 

Z kolei w mniej więcej podobnym okresie gigant zniósł zakaz reklamowania się blockchainowych firm w ramach jego usług. Wcześniej – gdy firma dokonywała zakazu – w komunikacie do mediów Scott Spencer, dyrektor Google ds. Zarządzania Produktami, stwierdził, że:

“Nie mamy kryształowej kuli, aby wiedzieć, dokąd zmierza przyszłość kryptowalut, ale widzieliśmy wystarczająco dużo szkód dla konsumentów lub potencjalnych szkód dla konsumentów, [żeby wiedzieć,] że jest to dziedzina, do której chcemy podejść z dużą ostrożnością.”

Słowa kluczowe
Bill Gates bitcoin excel google microsoft Microsoft Office symbol bitcoin

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.