za
Suzhou

Suzhou, chińskie miasto, zbuduje blockchainowy system notarialny

Blockchain
zondacrypto bitcoin giveaway

Miasto Suzhou w Chinach chce rozpocząć u siebie program pilotażowy dot. blockchaina. Nowy system miałby umożliwiać korzystanie z funkcji śledzenia zapisów notarialnych w czasie rzeczywistym na terenie całego kraju.

Suzhou – nowe blockchainowe miasto w Chinach

SuzhouLokalne media informują, że program pilotażowy oparty na technologii blockchain zapewni szeroki zakres usług notarialnych w Suzhou. Według China Quality News, władze miasta ogłosiły 5 czerwca, że ​​ten program ma docelowo pomóc milionom obywateli w dostępie do biur prawnych i rządowych przez Internet.

Platforma pilotażowa, stworzona przez Biuro Nadzoru Rynku Miejskiego Suzhou i Miejskie Biuro Sprawiedliwości Suzhou, ma zapewnić obsługę szerokiego wachlarza spraw dot. “praw własności i wielu innych” kwestii.

Jak to działa?

Wszystkie materiały w systemie będą dostępne dla obywateli za pośrednictwem chmury. Nagrania audio i wideo będą udostępniane notariuszom do celów prawnych, co ułatwi korzystanie z funkcji śledzenia ich w czasie rzeczywistym.

Sieć roboczo nazwano „łańcuchem notarialnym Suzhou”. Pozwoli też organom ścigania na korzystanie z systemu do notarialnej rejestracji online. Całe procesy prawne będą realne do przeprowadzania online dzięki udostępnionym plikom na platformie, które będą umieszczane w chmurze.

W przeciwieństwie do konwencjonalnej metody przechowywania plików audio i wideo w bazie danych organów ścigania platforma usług notarialnych oparta na blockchainie będzie przetwarzać niemal wszystko – wiele procesów dot. kwestii prawnych. Zagwarantuje to „łatwe przechowywanie danych, wysokie bezpieczeństwo, brak manipulacji i identyfikowalność, co poprawi przejrzystość administracyjnego egzekwowania prawa”.

Stan adopcji blockchaina w Chinach

Chiny nadal podejmują niezbędne kroki w celu adopcji technologii blockchain w całym kraju i wdrożenia powiązanych systemów w różnych sektorach gospodarki.

Media pisały niedawno o programie pilotażowym uruchomionym w prowincji Hajnan, którego celem jest wzmocnienie płatności transgranicznych za pomocą technologii blockchain. 2 czerwca chińskie władze opublikowały też plan uczynienia Hajnan tzw. wyspą wolnego handlu, która zachęca inwestorów do korzystania z blockchaina w różnych procesach gospodarczych czy prawnych.

Do tego w tle nadal trwają testy cyfrowego juana.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Blockchain blockchain prawo blockchain w chinach Chiny
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.