za
sushiswap

Sushiswap rozszerza działalność na pięć nowych blockchainów

2021-03-08
Blockchain

W ostatnich wpisach Sushiswap na Twitterze, zespół ujawnił, że smart kontrakt platformy nie będzie już ograniczony do sieci Ethereum. W wyniku rosnących cen gazu i niskiej szybkości transakcji ERC-20, projekt postanowił rozszerzyć swoją działalność o 5 nowych blockchainów. Wśród nich znajdą się Binance Smart Chain, Fantom, MoonBeam, xDai i OxPolygon.

Według Josepha Delonga, Chief Technology Officer (CTO) firmy Sushiswap, integracja smart kontraktu sieci DeFi na Binance Smart Chain (BSC) i Fantom nie była zbyt trudna, ponieważ oba łańcuchy mają już dobre wsparcie dla nierodzimych tokenów. Jednakże, pozostałe platformy, a mianowicie OxPolygon, MoonBeam i xDai mogą wymagać zmiany niektórych funkcji UX, aby skutecznie zsynchronizować się z kontraktem Sushiswap.

Coraz więcej projektów DeFi ucieka z Ethereum

Sushiswap nie jest jedyną giełdą próbującą rozwiązać obecne problemy nękające sieć Ethereum. Także wiele innych giełd zbudowanych na tej sieci zaczyna poszukiwać alternatywnych rozwiązań, które są szybkie i bardziej skalowalne, a co za tym idzie – tańsze. Jest to zrozumiałe, mimo że deweloperzy aktywnie pracują nad wdrożeniem proponowanej wersji 2.0 sieci Ethereum. Miałoby to być ostateczne rozwiązanie wszystkich istniejących problemów.

Jak informowaliśmy ostatnio z Ethereum na BSC przeszedł też jeden z pierwszych projektów z Bianance Launchpoola – Alpha Finance. Alpha Finance nie jest pierwszym produktem, który ogłosił przejście na Binance Smart Chain. W zeszłym tygodniu zdecentralizowany agregator giełdowy 1inch Exchange ogłosił podobny ruch. Dodatkowo, na łańcuchu zaczęły pojawiać się różne sklonowane projekty. W ostatnich tygodniach na Binance Smart Chain pojawiły się kopie m.in. kultowych projektów NFT CryptoPunks i EulerBeats. To doprowadziło do krytyki braku oryginalności.

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 461,07 USD-1,39%
Ethereum logo
EthereumETH
3907,29 USD2,77%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,10%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
603,42 USD-0,18%
Solana logo
SolanaSOL
164,73 USD-0,38%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3906,40 USD2,73%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD0,11%
XRP logo
XRPXRP
0,53 USD-2,56%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,17 USD-4,19%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,39 USD0,69%