za

Komisarz CFTC Summer Mersinger uważa, że władze USA muszą szybko uregulować rynek kryptowalut

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Komisarz CFTC Summer Mersinger twierdzi, że nadszedł czas na działania w sprawie regulacji rynku kryptowalut.

Summer Mersinger chce regulacji

Komisarz United States Commodity Futures Trading Commission (CFTC) Summer Mersinger zasugerowała, że nadszedł czas na podjęcie działań w sprawie regulacji kryptowalut. Swoją opinię wyraziła 18 listopada, przemawiając w czasie Texas Blockchain Summit.

– Jesteśmy wyraźnie w sytuacji, w której musimy się zatrzymać, musimy zebrać fakty, musimy zrozumieć, co się dzieje […], aby posunąć sprawę regulacji do przodu – powiedziała. – Dochodzimy do punktu, w którym być może minęliśmy etap edukacji i teraz jest potrzebna akcja – dodała.

Jak twierdzi, CTFC w tym procesie będzie współpracować z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd.

Jak owe regulacje miałyby jednak wyglądać? Jedną z propozycji miałoby być wprowadzenie “dowodu rezerwy” (proof of reserves).

Oczekujemy tego od naszych regulowanych podmiotów. Nie prosimy o to codziennie, ale możemy [o to poprosić]. I myślę, że to sprawiedliwe – powiedziała Mersinger. – Może kontrola jest zdecentralizowana, ale bierzesz fundusze klientów i umieszczasz je w jakiejś centralnej lokalizacji, o której mają wiedzieć i mogą ją sprawdzić organy regulacyjne – dodała.

W międzyczasie jednak, „dopóki nie zostanie podjęta decyzja na szczeblu federalnym, stany są pierwszą linią obrony”.

Czasami w Waszyngtonie zapominamy, że stany były tutaj pierwszymi podmiotami i pierwszymi organami regulacyjnymi i że odgrywają ważną rolę. Myślę, że wiele razy stany są pomijane w rozmowach [nt. federalnych przepisów], a to niefortunne [zjawisko] – stwierdziła.

Ostrzejsze regulacje

Upadek giełdy FTX sprawił, że coraz większa liczba polityków czy osób z branży sugeruje, że władze USA uregulują rynek kryptowalut.

Podczas indonezyjskiej konferencji dotyczącej kryptowalut CZ, CEO Binance, powiedział, że afera związana z FTX cofnęła branżę o „kilka lat” i najpewniej sprawi, że organy regulacyjne będą przyglądać się temu rynkowi „dużo, dużo mocniej”.

Z kolei Andrew Yang, były polityk Partii Demokratycznej i były kandydat na prezydenta, jest zdania, że ostatnie wydarzenia nakłonią regulatorów do stworzenia rygorystycznych przepisów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.