Legendarny wóz wyścigowy sprzedany za 8 BTC

Bitcoin Bitcoin w mediach Świat

Pewien fan samochodów wyścigowych jest teraz właścicielem klasycznego Subaru WRX Colina McRae. Zapłacił za pojazd aż 8,02 BTC. Spis treści […]

Pewien fan samochodów wyścigowych jest teraz właścicielem klasycznego Subaru WRX Colina McRae. Zapłacił za pojazd aż 8,02 BTC.

Subaru WRX Colina McRae sprzedane za bitcoiny

Anonimowy nabywca kupił samochód na ostatniej aukcji, jaką zorganizowano w Australii. Zapłacił za niego 361 000 dolarów w bitcoinach.

Co ciekawe, samochód znajdował się przez jakiś czas na tyłach wiktoriańskiej szopy i niewiele osób wiedziało, jak bardzo jest cenny. Początkowo szacowana cena nie przekraczała 15 000 USD.

Dopiero późniejsze badanie wykazało, że samochód jest wręcz symbolem historii rajdów, ponieważ za jego kierownicą zasiadali mistrzowie, tacy jak Colin McRae i Carlos Sainz. Co więcej, brytyjska firma Prodrive zbudowała go specjalnie na Rajdowe Mistrzostwa Świata i zdobywała dzięki niej najwyższe tytuły na światowych arenach

Po ujawnieniu historii auta jego wartość znacznie wzrosła. Ostatecznie anonimowy fan Subaru kupił go za około 360 000 USD. Co ciekawe, zapłacił tę kwotę w bitcoinach.

Klasyczne Subaru WRX było tak popularne pod koniec lat 90., że stało się jednym z kultowych samochodów w grze Colin McRae Rally na PlayStation. Ta, nazwana na cześć wybitnego szkockiego kierowcy, nadal jest jedną z najlepszych gier wyścigowych.

Subaru WRX

Colin McRae

Colin McRae to legendarny kierowca, jeden z najlepszych w swojej dziedzinie, stając się najmłodszą osobą, która zdobyła tytuł mistrza świata kierowców rajdowych w 1995 roku. Miał wtedy zaledwie 27 lat. Niestety zginął w katastrofie helikoptera w 2007 roku. Wygląda na to, że jego dziedzictwo wciąż trwa i ma znaczenie, ponieważ jego nazwisko podniosło cenę omawianego modelu Subaru ponad 20-krotnie.

Co możesz kupić za BTC?

CEO giełdy kryptowalut Kraken – Jesse Powell – omawiał niedawno, co dokładnie ludzie mogą kupić za jednego bitcoina i co będą mogli nabyć w przyszłości. Mówiąc, że bitcoin zmierza w kierunku „nieskończoności” (skonkretyzował że miało to oznaczać 1 mln USD), przewidział, że do końca 2021 roku za 1 BTC będzie można kupić samochód marki Lamborghini.

– Może być łatwiej to zrozumieć, jeśli zmierzymy to za pomocą Tesli. Teraz 1 BTC to jeden Model 3. Prawdopodobnie do końca roku będzie to jeden bitcoin za Lambo. Jest również szansa, że do końca przyszłego roku będzie to jeden bitcoin na Bugatti – powiedział.

Tagi
bitcoiny btc colin mcrae Subaru WRX wyścigi

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.