fbpx

Bitcoin w mediach

Były doradca Trumpa: Bitcoin to przyszłość

Choć sam prezydent Donald Trump nie jest zwolennikiem kryptowalut, jego były doradca, Steve Bannon jest zupełnie innego zdania. Teraz po […]

Choć sam prezydent Donald Trump nie jest zwolennikiem kryptowalut, jego były doradca, Steve Bannon jest zupełnie innego zdania. Teraz po raz kolejny podkreślił, że Bitcoin ma przed sobą wspaniałą przyszłość.

Steve Bannon – zgodnie z informacjami, które dziś znamy dzięki mediom i książkom nt. Trumpa – uratował w 2016 r. fatalną kampanię prezydencką ówczesnego kandydata Republikanów. W nagrodę był głównym doradcą wtedy już prezydenta Trumpa przez pierwsze sześć miesięcy jego kadencji.

W tym okresie powiedział nawet parę razy, że uważa, że ​​kryptowaluty, takie jak Bitcoin, mają przed sobą wspaniałą przyszłość. Teraz w wywiadzie dla CNBC i programu Squawk Box dodał, że kupił Bitcoiny w czasie krachu w 2018 roku.

Steve Bannon a Bitcoin

„Myślę, że kryptowaluty mają [przed sobą] wielką przyszłość”

-powiedział ponownie i dodał, że jego zdaniem Bitcoin będzie ważnym elementem nowej światowej rewolucji.

Bitcoin jest dziś główną niezależną walutą świata. Bannon widzi w tej niezależności wielką zaletę kryptowaluty. Zresztą daje temu wyraz od paru lat. W wywiadzie dla CNBC w lipcu zeszłego roku stwierdził, że „to przyszłość”.

steve bannon bitcoinTeraz rozmowa z CNBC dotyczyła też Libry Facebooka. Bannon odpowiedział, że w jego odczuciu cyfrowa waluta giganta mediów społecznościowych byłaby dobrą odpowiedzią na chińskie WeChat. Pomysł mógłby, jego zdaniem, zwiększyć liczbę użytkowników „dolara-online” na całym świecie, szczególnie w krajach, które już testują takie rozwiązania.

„Ludzie muszą zmierzyć się ze sposobem, w jaki Chiny i kraje trzeciego świata zaczynają wprowadzać systemy płatności, które będą mogły dać im globalną dominację i pomóc wyjść z [systemu] rezerwowy walutowej dolara”

-dodał.

W kontrze do świata

Słowa Bannona stoją w kontrze do opinii większości prawodawców i organów regulacyjnych w USA, którzy postrzegają zarówno Librę, jak i Bitcoina, jako narzędzia służące głównie przestępcom i terrorystom. Sekretarz skarbu USA Steven Mnuchin powiedział w połowie lipca, że zajęcie się kryptowalutami to „kwestia bezpieczeństwa narodowego”.

W podobnym tonie wypowiedział się na Twitterze Trump, który uważa, że BTC służy głównie do nielegalnych działań.

coinquista rejestracja na gieldzie

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.