za

Stanisław Żółtek, kandydat na prezydenta, popiera Bitcoina

2020-05-10
Bitcoin

Dziś mieliśmy wybierać prezydenta. Ostatecznie data elekcji zostanie przeniesiona na inny termin. Na jaki? Jeszcze nie wiadomo. Tymczasem okazało się, że jeden z kandydatów na głowę państwa, Stanisław Żółtek, jest zwolennikiem kryptowalut.

Bitcoin jest super!

Podczas transmisji na żywo swojego programu z serii Q&A Stanisław Żółtek, jeden z polityków, którzy walczą o urząd prezydenta, został zapytany o swoją opinię nt. Bitcoina. Pytającym był Lech Wilczyński, którego możecie kojarzyć np. z Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin.

Polityk wyszedł od tego, jak zła jest inflacja.

Dodruk pieniądza jest równoznaczny z utratą oszczędności przez tych, którzy pracowali na nie całe życie.

– powiedział.

Niczym rasowy liberał Żółtek zauważa, że polityka monetarna współczesnych władz nosi znamiona gospodarczej oraz wolnościowej opresji nad narodem. I tu jego zdaniem Bitcoin mógłby nam wszystkim bardzo pomóc.

Warto podkreślić, że Żółtek mówiąc o Bitcoinie miał jednak na myśli ogólnie pieniądze o podobnym charakterze. Chodziło o ich antyinflacyjny charakter i zdecentralizowanie. Dodał też, że nie ma wystarczająco dużo wiedzy na temat kwestii związanych z bezpieczeństwem. Sam wierzy jednak w możliwości informatyków i ekonomistów, by ci mogli stworzyć walutę, która byłaby niezależna od rządu i była zdrowym pieniądzem.

Kim jest Stanisław Żółtek?

Stanisław Żółtek to polski polityk i przedsiębiorca, wieloletni działacz Unii Polityki Realnej, wiceprezes tej partii i p.o. jej prezesa, a następnie wiceprezes i prezes Kongresu Nowej Prawicy. W latach 1997–1998 był wiceprezydentem Krakowa, a następnie eurodeputowanym do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji. Teraz kandyduje na urząd prezydenta RP.

Patrząc na jego polityczną przynależność, można łatwo dostrzec libertariański rys. Stąd zapewne sympatia do kryptowalut.

https://www.facebook.com/watch/?ref=external&v=696927554451439

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności