We chose "Stablesats" because it’s fulfilling the same high-in-demand function that stablecoins are prevalently used for but without introducing new assets or tokens. Stablesats are just sats, but tamed to behave like a dollar. Learn how it works here 👇https://t.co/ir4SYnQpYm

— Galoy (@GaloyMoney) August 3, 2022

Oprócz nowej usługi, Galoy ogłosiło również zakończenie rundy finansowania o wartości 4 milionów dolarów prowadzonej przez Hivemind Ventures. Fundusze zostaną wykorzystane do dalszego rozwoju GaloyMoney, platformy bankowej firmy.

Stablesaty czy stablecoiny?

Obecnie najbardziej powszechną na rynku kryptowalut metodą zdobywania ekspozycji na dolary są stablecoiny – tokeny oparte na blockchainie i powiązane w skali 1:1 z walutami fiducjarnymi. Jednak stablecoiny mogą krążyć tylko w alternatywnych łańcuchach bloków i łańcuchach bocznych – wszystko to ze względu na ograniczenia techniczne głównego łańcucha bitcoina.

 Stablesats

Stablecoiny wymagają również wiarygodnego zabezpieczenia rezerwowego, aby zapewnić inwestorów, że tokeny te są zawsze wymienialne na odpowiednią liczbę dolarów. Dla porównania, Galoy przekazało, że nowy model firmy nie wymaga w ogóle od emitenta dostępu do bankowości i wiąże się z niższymi opłatami niż jakakolwiek inna dostępna metoda.

Problemy stablecoinów

Możliwe, że rozwiązanie projektu okaże się ciekawą alternatywą dla stablecoinów, który to rynek przeżywał ostatnio kryzys. Powodem był upadek UST. Wydarzenie to podważyło zaufanie do całej branży i przyczyniło się do spadków kursów niemal wszystkich czołowych kryptowalut.

Dziś wiele osób obawia się, że kolejnym ciosem w stablecoiny mogą być potencjalne problemy tethera, który od dawna jest uważany za bardzo podejrzany projekt.

Tagi
Blockchain dolar Galoy stablecoiny stablesaty Tether

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.