Wolumen handlu stablecoinami na giełdach osiągnął ATH. Czy szykuje się kolejny szał zakupowy?

2021-03-30 Giełdy kryptowalut

Według firmy analitycznej CryptoQunt, suma stablecoinów przechowywanych na giełdach kryptowalut osiągnęła najwyższy poziom w historii (ATH). Dane od CryptoQuant Crypto […]

Według firmy analitycznej CryptoQunt, suma stablecoinów przechowywanych na giełdach kryptowalut osiągnęła najwyższy poziom w historii (ATH).

Dane od CryptoQuant

Crypto Quant poinformował, że liczba stablecoinów, czyli tokenów utrzymujących stałą wartość względem walut fiat (takich jak USD), które są obecnie przechowywane na giełdach, osiągnęła najwyższy w historii poziom 10 miliardów dolarów.

Taka sytuacja może być korzystna dla Bitcoina i całego rynku kryptowalut. Z dużym prawdopodobieństwem są one przenoszone i przechowywane na giełdach, w celu przygotowania na kolejne zakupy.

Podczas zeszłotygodniowej korekty rynkowej Ki Young Ju, CEO Crypto Quant, zauważył, że kiedy Bitcoin jest przenoszony na giełdy, często sygnalizuje to coś odwrotnego. Mianowicie to, że inwestorzy i traderzy przygotowują się do sprzedaży.

W rzeczywistości nie doszło do dużej wyprzedaży, a wielkość trzeciej korekty Bitcoina wyniosła jedynie około 16%. Od rekordowego poziomu 60 100 USD do najniższego poziomu 50 600 USD w dniu 25 marca. Poprzednie dwie korekty podczas obecnej hossy były znacznie większe i wynosiły odpowiednio 31% oraz 26%.

W weekend ceny Bitcoina powróciły do poziomu 56 400 USD, jednak podczas poniedziałkowej porannej azjatyckiej sesji giełdowej nieznacznie się cofnęły. Oczekiwana zmienność po wygaśnięciu największych opcji w piątek nie spełniła się. Aktualnie za jednego Bitcoina musimy zapłacić ok. 57 500 USD.

Czy szykuje się szał zakupowy?

Ze względu na to, że na giełdach znajduje się więcej stabilnych monet niż kiedykolwiek wcześniej, chęć zakupów może spowodować wzrost cen aktywów. Tether (USDT) jest obecnie dominującym stablecoinem na rynku. Jego podaż wynosi ponad 40 miliardów dolarów. Od początku 2021 roku ilość USDT w obiegu podwoiła się.

Na giełdach jednak znajduje się mniej niż jedna czwarta z nich. Może to oznaczać, że pozostałą część wykorzystuje się z protokołach DeFi. Mogą one bowiem przynieść znacznie lepsze oprocentowanie niż jakikolwiek bank.

Drugim co do wielkości stablecoinem jest USDC firmy Circle, którego podaż wynosi 11 mld USD. Trzecie miejsce na podium zajmuje stablecoin od Binance. W obiegu znajduje się 3,5 mld BUSD.

Tagi
BUSD CryptoQuant giełdy kryptowalut stablecoiny Tether usdc USDT

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.