za
Według przeprowadzonej ankiety większość sprzedawców widzi korzyści z wprowadzenia płatności w kryptowalutach

Według przeprowadzonej ankiety większość sprzedawców widzi korzyści z wprowadzenia płatności w kryptowalutach

Binance Launchpool

Jedną z cennych obserwacji, jakie płyną z raportu poświęconemu kryptowalutom płatnościom jest fakt, że opłaty za nie wynoszą nie więcej niż 1%. Jest to potwierdzenie atrakcyjności tej alternatywy w stosunku do innych rodzajów płatności elektronicznych, które pobierają od 1,5% do 3,5%.

Przyjmowanie płatności w krypto się opłaca

Platforma zajmująca się gromadzeniem danych analitycznych – PYMNTS – nawiązała współpracę z procesorem płatności Bitpay. Efektem tej kooperacji była przeprowadzona ankieta wśród sprzedawców, która miała na celu zrozumienie oczekiwań uczestników (handlowców) względem kryptowalut oraz to, jak wpłyną na ich biznesy.

Według przeprowadzonej ankiety większość sprzedawców widzi korzyści z wprowadzenia płatności w kryptowalutach

Po przeprowadzeniu badań opracowano raport nazwany „Płatność kryptowalutami”, z którego wynika, że wśród firm o rocznym dochodzie przekraczającym 1 miliard dolarów, aż 85% przyjmuje płatności w cyfrowych aktywach, aby dotrzeć do nowych klientów. Z drugiej strony, aż 82% ankietowanych sprzedawców wskazało brak pośredników w transakcjach kryptowalutowych jako powód zaakceptowania ich jako metody płatności.

Co więcej, wyniki wskazują również, że 77% uczestników badania jest również skłonnych do akceptowania kryptowalut ze względu na niższe opłaty transakcyjne. Według raportu opłaty za przetwarzanie transakcji kryptograficznych wynoszą około 1%. To znacznie mniej niż tradycyjne już opłaty od 1,5% do 3,5% pobierane przez inne opcje płatności, takie jak karty kredytowe.

Mimo, że większość informacji płynących z raportu przedstawia pozytywnie perspektywy dotyczące kryptowalut, to niektórzy sprzedawcy dali sygnał, że bariery techniczne stanowią pewne wyzwanie dla nich, by wprowadzić kryptowaluty do swojego systemu płatności. Spośród sprzedawców, którzy jeszcze nie akceptują kryptowalut, 68% przyznało, że wynika to z wyzwań, którym nie udało im się sprostać w trakcie wdrażania tej technologii przy kasie.

Abstrahując od tego, że obecnie nastała kolejna bessa, raport opublikowany przez Cointelegraph Research w czerwcu wskazuje na wiele firm z różnych branż, które zintegrowało w ostatnim czasie opcje płatności w kryptowalutach.

Visa wprowadza płatności kryptowalutowe w Ameryce Łacińskiej

Wraz z rosnącym poziomem adopcji kryptowalut, coraz więcej firm jest zainteresowanych wprowadzaniem hybrydowych opcji płatności, zezwalając poza płatnością fiatami również na rozliczenia w cyfrowych aktywach. Visa, gigant rynku kart płatniczych, ogłosiła dwa tygodnie temu, że wprowadza swoje pierwsze karty obsługujące kryptowaluty.

Visa podkreśliła kilka przypadków współpracy ze startupami działającymi w Ameryce Łacińskiej, których oferta kierowana jest głównie w przypadku oferowania cashbacku w kryptowalutach za zakupy. Tak jest w przypadku kooperacji Visy z Lemon Cash, która dała Argentyńczykom możliwość otrzymywania zwrotów wydanej kwoty w kryptowalutach.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności