Bitcoin

Spółki publiczne zwiększyły swoje udziały w BTC o 400% w ciągu roku

Analityk technologiczny Kevin Rooke przez ostatnie dwa lata śledził udziały spółek publicznych w Bitcoinie (BTC). Według Rooke’a, firmy publiczne posiadają […]

Data publikacji: 27 stycznia 2021

bitbay

Analityk technologiczny Kevin Rooke przez ostatnie dwa lata śledził udziały spółek publicznych w Bitcoinie (BTC). Według Rooke’a, firmy publiczne posiadają obecnie BTC o wartości ponad 3,6 miliarda dolarów. Jest to zmiana względem 2019 roku, gdy były one w posiadaniu zaledwie 20 000 BTC. W ciągu 12 miesięcy liczba ta wzrosła do 105 837 BTC. Rooke podzielił się swoimi spostrzeżeniami za pomocą poniższego tweeta:

Na dzień dzisiejszy największym hodlerem BTC jest spółka MicroStrategy, w której skarbcach znajduje się aż 70 784 monet. Na drugim miejscu znajduje się Galaxy Digital Holdings. Pomimo drugiej pozycji, firma posiada 4 razy mniejsze udziały niż spółka Michaela Saylora – 16 400 BTC. Square Inc jest największą firmą pod względem kapitalizacji rynkowej wśród spółek publicznych hodlujących Bitcoina. Firma Jacka Dorseya w swoim portfolio posiada około 4700 BTC.

Dlaczego rośnie popyt na Bitcoina wśród instytucji?

W ciągu ostatniego roku spółki publiczne zgromadziły około 85 000 BTC, co stanowi równowartość 2,67 miliarda dolarów. Ten trend wskazuje na szybko rosnący popyt instytucjonalny. Świetnie obrazuje to rosnąca aktywność handlowa na Grayscale i CME.

Produkty Grayscale i rynek kontraktów terminowych CME są przeznaczone głównie dla instytucji i od połowy 2020 roku odnotowały ogromny wzrost wolumenu.

Instytucje zwiększają swoją ekspozycję na Bitcoina, ponieważ uważają, że moneta ewoluuje i stanie się alternatywą dla złoto. Wśród rosnącej inflacji i zastrzyku płynności od banków centralnych, inwestorzy i korporacje szukają sposobów na zabezpieczenie swoich udziałów i portfeli. Tak twierdzi Cameron Winklevoss:

Jeśli administracja Bidena agresywnie podejdzie do łagodzenia skutków gospodarczych pandemii, prawdopodobnie stworzy to jeszcze bardziej sprzyjające środowisko dla Bitcoina i złota.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion