Bitcoin

S&P Dow Jones w 2021 roku stworzy indeksy kryptowalut

S&P Dow Jones Indices – spółka joint venture pomiędzy S&P Global, CME Group i News Corp – w 2021 roku […]

Data publikacji: 4 grudnia 2020

bitbay

S&P Dow Jones Indices – spółka joint venture pomiędzy S&P Global, CME Group i News Corp – w 2021 roku stworzy indeksy kryptowalut. W czwartkowym komunikacie prasowym S&P DJI opisało Bitcoina (BTC) i altcoiny jako ” rodzącą się klasę aktywów”.

Bitcoin i altcoiny wchodzą na Wall Street

Firma będzie współpracować z amerykańskim dostawcą blockchainowych danych Lukka i wspólnie stworzą indeksy 550 kryptowalut.

„W związku z tym, że aktywa cyfrowe, takie jak kryptowaluty, stają się szybko rozwijającą się klasą aktywów, nadszedł czas na niezależne, wiarygodne i przyjazne dla użytkownika wskaźniki. Jesteśmy podekscytowani współpracą z Lukka, która była w czołówce firm świadczących usługi w zakresie danych o cyfrowych aktywach, w celu promowania większej przejrzystości w tym rozwijającym się sektorze”.

– stwierdził Peter Roffman, globalny szef ds. innowacji i strategii w S&P DJI

Ruch ten podkreślił też ostatnie zaangażowanie Wall Street w adopcję kryptowalut.

„Nasza współpraca z S&P DJI jest kolejnym kamieniem milowym, który wypełnia lukę pomiędzy ekosystemem kryptowalut a tradycyjnymi usługami finansowymi. W szybko rozwijającej się branży, praca z bardzo szanowanymi markami, takimi jak S&P DJI, ma kluczowe znaczenie dla budowania standardów instytucjonalnych. Lukka jest podekscytowany tym, że we współpracy z S&P DJI może przyczynić się do wprowadzania ciągłych innowacji”

– dodał Robert Materazzi, dyrektor generalny Lukka.

W komunikacie prasowym nie określono, o które konkretne waluty chodzi. Nie przedstawiono też metodologii ich wyboru. Jednak słowo „top” w artykule może świadczyć, że zostaną one wybrane wg. kapitalizacji rynkowej.

Instytucje wchodzą w Bitcoina

W 2020 roku bez wątpienia zauważalny jest wzrost zainteresowania kryptowalutami wśród inwestorów instytucjonalnych. Wszystko zaczęło się od firmy Microstrategy, która w BTC zainwestowała 425 mln dolarów swoich rezerw. W ślad za nią poszły inne spółki m.in. Square Jacka Dorseya, czy Stone Ridge.

Możliwość zakupu, sprzedaży oraz przechowywania cyfrowych walut udostępnił też gigant płatności PayPal. Wydarzenie to miało ogromny wpływ na ostatnie wzrosty. Niestety platforma nie pozwala na wypłatę środków do zewnętrznego portfela. Kupując krypto na Paypalu, użytkownik posiada jedynie ekspozyję na dane aktywa, nie posiada jednak kluczy prywatnych

 

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion