Southampton FC łączy siły z firmą z rynku kryptowalut

Blockchain Wiadomości

Prawa do meczów Southampton FC nabyte przez Sportsbet mogą być wykorzystane nawet w przypadku lockdownu i ograniczeń dot. pandemii COVID-19. […]

Prawa do meczów Southampton FC nabyte przez Sportsbet mogą być wykorzystane nawet w przypadku lockdownu i ograniczeń dot. pandemii COVID-19. Wszystko dzięki BTC i technologii wirtualnej rzeczywistości. O co chodzi? Już tłumaczymy!

Southampton FC łączy siły z Sportsbet.io

Klub piłkarski Southampton FC nawiązał współpracę z serwisem bukmacherskim Sportsbet.io. Ten ostatni zajmuje się kryptowalutami. Nowe przedsięwzięcie da fanom wrażeń związanych z piłką szansę na przeżycie meczu podczas lockdownu. W jaki sposób? Umożliwi to zestaw słuchawkowy do rzeczywistości wirtualnej.

Sportsbet.io został głównym partnerem Southampton FC na początku sezonu 2020–2021. Firma zamierza teraz wykorzystać swoje prawa do pokazywania meczów w wirtualnej rzeczywistości.

Warto dodać, że Sportsbet.io podpisało również trzyletnią umowę partnerską z Arsenalem. Tym samym stało się oficjalnym partnerem klubu.

Kryptowaluty a football

Spółka wielokrotnie akceptowała depozyty w postaci Bitcoina, Ethereum (ETH), Litecoina (LTC), XRP, Tron TRX, Tetheru (USDT) i innych cyfrowych walut.

Tim Heath, założyciel Coingaming Group, która zarządza Sportsbet, powiedział, że dostrzega pewną zależność między piłką nożną a kryptowalutami.

Uważamy, że kryptowaluty mają wielką przyszłość na rynku piłki nożnej. Oprócz takich doświadczeń fanów [jak mecz w VR], właśnie zobaczyliśmy pierwszy transfer dot. Bitcoina, w którym piłkarz został kupiony za pomocą kryptowaluty. Podpisał kontrakt z DUX Internacional de Madrid. Z kolei na początku tego roku zawodowy piłkarz NFL Russell Okung powiedział, że otrzymuje pensję w Bitcoinach – powiedział Heath. – Prawdopodobnie zobaczymy więcej tego samego – od klubów szukających nowych sposobów interakcji z fanami w dniu meczu po kwestie biznesowe – dodał.

Związek między kryptowalutami a rynkiem piłki nożnej rozkwitł w ciągu ostatnich kilku lat. Sportsbet zawarło m.in. umowy sponsorskie z Championship Watford FC, a także z główną brazylijską drużyną, Flamengo.

W roku 2020 piłkarze wypuścili również własne tokeny. Coraz więcej dużych klubów angażuje się w jakiś sposób w rynek blockchaina lub kryptowalut. Do tej grupy należą niemieccy giganci – Bayern Monachium i Borussia Dortmund, ale też włoskie S. S. Lazio i hiszpańskie FC Barcelona.

David Thomas, dyrektor handlowy w Southampton FC, powiedział, że klub jest podekscytowany tym , że może być częścią tak ważnego procesu.

Southampton FC

Tagi
btc piłka Piłka Nożna

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.