za
Sora od OpenAI, czyli nowy poziom generowania wideo z AI.

Sora od OpenAI, czyli nowy poziom generowania wideo z AI

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

OpenAI zaprezentowało 15 lutego swoje najnowsze dzieło, czyli generator klipów wideo Sora oparty o sztuczną inteligencję. Młodsza siostra ChataGPT robi ogromne wrażenie, ponieważ jest w stanie tworzyć klipy wideo do 1 minuty długości. Prezentowana jakość filmów robi ogromne wrażenie.

Dlaczego Sora to rewolucja w modelach text-to-video?

Rozwój sztucznej inteligencji widoczny jest gołym okiem, czego doskonałym przykładem jest rozwój narzędzi tworzących filmy wideo z promptów. OpenAI postanowiło 15 lutego zaprezentować nowy model text-to-video, które z krótkiego prompta tworzy jednominutowy filmik. Przykładowe klipy wideo zamieszczone w postach na portalu X, robią wręcz piorunujące wrażenie. Sora zdecydowanie przewyższa wszystkie dostępne dziś narzędzia AI do tworzenia klipów wideo.

Według danych od OpenAI Sora tworzy filmy w rozdzielczości 1080p. W kadrze może znajdować się wiele postaci, zaś ruch kamery i inne szczegóły także mogą być zawarte w prompcie. W sieci pojawiły się jednak spore wątpliwości, czy zaprezentowane przez OpenAI filmy będą w rzeczywistości też tak bardzo dopracowane i precyzyjne w swoim wyrazie. Biorąc pod uwagę rozwój ChataGPT i zaplecze finansowe stojące za OpenAI, może spodziewać się prawdziwej rewolucji w tworzeniu klipów. Sora wprowadzi standard modeli text-to-video na całkowicie nowy i nieznany dotąd poziom.

Użytkownicy na X zdumieni możliwościami AI – Sora podbija social media

Przykładowe możliwości nowego narzędzia od OpenAI viralem obiegły social media. Nowe narzędzie od OpenAI generuje klipy, które biją na głowę wszystkie dotychczasowe próby tworzenia filmów wideo z narzędzi AI. W sieci zaczęły się nawet pojawiać komentarze, sugerujące, że dni Hollywood i całej branży filmowej są już policzone. To oczywiście zdecydowanie za mocne twierdzenie, zaważywszy na specyfikę tworzenia klipów wideo w narzędziach takich jak Sora. 

Na ten moment możliwe jest wygenerowanie filmu, ale za animację nadal odpowiadać będzie AI. Z tego powodu wygenerowane filmy nie zawsze będą posiadały naturalną kontynuację ruchu, co doskonale pokazują klipy wygenerowane przez Sama Altmana i wrzucone na jego profil na X. Na ten moment Sora dostępna jest tylko dla wybranych specjalistów i filmowców, aby poprawić działanie modelu. Premiera nastąpi jednak z pewnością w ciągu najbliższych miesięcy.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności