za
uniswap

UniWhales – śledzenie wielorybów na Uniswapie

2020-12-03
Wiadomości

Świat DeFi zmienia się bardzo szybko. Niewiele osób jest w stanie śledzić wszystkie nowe tokeny i ich wolumeny dwadzieścia cztery godziny na dobę. Teraz powstała nowa aplikacja do śledzenia wielorybów Ethereum, która ma to ułatwić.

UniWhales śledzi wielorybów ETH

Mowa tutaj o UniWhales. Jest to apka, która powiadamia subskrybentów o ostatnich dużych transakcjach na zdecentralizowanej giełdzie Uniswap za pomocą alertów na Telegramie. UniWhales śledzi wszystkie nowe tokeny ERC-20, które pojawiają się na rynku i ich obroty.

Dlaczego UniWhales może być przydatna? Ponieważ świat DeFi zmienia się bardzo szybko i na każdym kroku pojawiają się innowacje. W sieci publikowane jest mnóstwo informacji dot. projektów, ceny mogą się znacząco zmienić w ciągu kilku sekund, a hacki stają się coraz bardziej powszechne. Założyciel Uniwhales powiedział dla portalu Decrypt:

“Myślę, że to ważne dla użytkowników detalicznych i handlowców Uniswap, aby wiedzieć w czasie rzeczywistym, gdzie przepływa kapitał, w celu zidentyfikowania trendów i ruchów na rynku”.

Matt Aaron, który wraz z Timurem współtworzył UniWhales, dodał:

“Wieloryby są siłą napędową rynku DeFi – to jest sygnał, dokąd zmierza rynek. Jako handlowiec DeFi, kiedy moneta może wzrosnąć o 40% w ciągu 30 minut, chcesz tej informacji jak najszybciej”.

Nowe, nieznane tokeny

Aplikacja posiada kanał “Nowe/nieznane tokeny”. Wyświetlane są w nim monety nowe lub posiadające niski market cap, kiedy ma miejsce pierwsza transakcja na 10 tys. dolarów. Kanał zidentyfikował kilka monet, których wartość wystrzeliła w górę w ciągu zaledwie kilku godzin (nawet do 10 razy).

Użytkownicy UniWhale mogą również uniknąć problemów związanych z bezpieczeństwem, które w ostatnim czasie nękają protokoły DeFi. Kiedy został zhakowany Pickle Finance, na kanale Telegram pojawiły się transakcje sprzedaży. Przedsiębiorcy potrzebują tych informacji, ponieważ inwestycje w świecie DeFi są bardzo ryzykowane.

Podstawowa wersja aplikacji jest darmowa. Użytkownicy mogą uzyskać też dostęp do płatnej grupy, gdzie znajdują się analizy wielorybów (np. rentowność, największe transakcje, wielkość pozycji) i dane historyczne o ich ruchach. Ponadto, 7 grudnia UniWhales uruchomi przeglądarkowy interfejs, który zwiększy funkcjonalność oraz możliwość przeglądania i dostosowywania danych.

UniWhales stara się nadążyć za stale zmieniającą się branżą DeFi. Dziś aplikacja ogłosiła, że uruchomi nowy kanał Telegram dedykowany wyłącznie ruchom SushiSwap – coś, czego zespół nie planował robić. Wg założycieli projektu, z czasem będzie on monitorował także inne DEX-y.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności