za

SkyRocket Lekcja #4: Sprzedawaj korzystniej dzięki funkcji SkyRocket Sell

Czy można korzystniej sprzedać cyfrowe aktywo dzięki SkyRocket? Jest to możliwe jeżeli skorzystasz ze SkyRocket Sell.

Wiesz już, jak korzystniej kupować cyfrowe monety, pisaliśmy o tym w lekcji #3. Prawdziwy zysk pojawia się jednak dopiero kiedy uda nam się spieniężyć nasze zakupy. W tym cały problem. Jak tutaj może pomóc SkyRocket Sell?

W lekcji #2 omawialiśmy działanie Stop Lossa Kroczącego (SLK). Jednak nie zawsze jest to właściwe narzędzie. Jeżeli dopiero kupiliśmy cyfrową monetę i zakładamy jej wzrost, o np. 25%, ustawienie zwykłego SL Kroczącego może nie wystarczyć. Zmienność ceny może doprowadzić do sprzedaży przed naszym minimalnym założeniem. I po to stworzyliśmy SkyRocket Sell, który idealnie się sprawdzi w tej sytuacji.

Różnica polega na tym, że mamy możliwość ustalenia, w którym momencie Stop Loss Kroczący (SLK) się uruchomi. Później jego działanie jest co do zasady identyczne jak SLK.

Przykład użycia SkyRocket Sell

Kupiliśmy w poprzedniej lekcji BNB za 0.0019570 i chcielibyśmy je z zyskiem sprzedać.
Nie chcemy jednak sprzedawać taniej niż za cenę 0.002280. Normalnie na giełdzie wystawilibyśmy zlecenie Limit na tej wysokości. Pozbawia nas to jednak szansy na dodatkowy zarobek jeżeli cena przebiła ten poziom i poszła wyżej.

Ustawiamy zlecenie SkyRocket Sell

W rubryce “Aktywuj na poziomie” wstawiamy cenę 0.002280, przy której ma zostać uruchomiony Stop Loss Kroczący. Procentową wielkość spadku od najwyższej ceny, która ma uruchomić zlecenie sprzedaży wstawiamy w rubrykę “Trailing”, a następnie poziom ceny sprzedaży wstawiamy w “Limit” zaznaczając o ile ma być procent niższa od najwyższej. Na koniec, w rubryce “Amount” wypełniamy ilość cyfrowych monet i do dzieła.

Teraz najważniejsze pytanie “Co zyskujemy dzięki temu narzędziu?.”

Jeżeli kurs BNB wzrośnie w tym czasie powiedzmy do 0,002460 to sprzedaż nastąpiłaby na poziomie 0.0023862, czyli o 4,7% więcej niż byśmy sprzedali ze zwykłym zleceniem typu Limit na Giełdzie. Jednak możemy zyskać jeszcze więcej.

Jednym z wielu problemów przy sprzedaży jest to za jakie aktywa sprzedamy wybraną cyfrową monetę. Powszechnie wiadomo, że reakcją większości Altów na gwałtowny wzrost lub spadek Bitcoina jest równie gwałtowny ruch kursu. Jeżeli chcemy zabezpieczyć swoje Alty przed takim działaniem na giełdzie, możemy ustawić Stop Lossa. Ale tylko zabezpiecza nas to przed spadkiem naszych aktywów w stosunku do jednej wartości.

Przykładowo mamy SL ustawionego do BTC i w tym czasie BTC nurkuje o 12%. Jeżeli nasz Alt również zaczął spadać to sprzedał się na SL i nasz kapitał skurczył się o dodatkowe 12% w wyniku spadku BTC. W tym wypadku lepiej byśmy wyszli na ustawieniu SL do USDT. Jednak gdyby BTC poszedł o 12% w drugą stronę to sprzedaż do USDT pozbawiłaby nas tych 12%, które moglibyśmy zyskać w wyniku zmiany ceny BTC.

Rozwiązaniem jest ustawienie sprzedaży całości naszych Altów i do BTC i do USDT wtedy jeżeli kapitał nam spada w BTC to sprzedaje się do BTC, a jak w USDT do USDT. Potrafi to dodatkowo poprawić stan naszego portfolio.

Przetestuj za darmo na skyrocket.trade.

Wystarczy, że wybierzesz opcję “register new account” i podasz swój adres email oraz hasło. Następnie kliknij w link aktywacyjny, który przyjdzie na podanego wcześniej maila i zaloguj się na nowo utworzone konto. Więcej na temat działania i korzystania z platformy dowiesz się z darmowego kursu obsługi SkyRocket dostępnego tutaj: SkyRocket.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności