za
shopify strike

Shopify współpracuje ze Strike i zacznie korzystać z Lightning Network

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Na konferencji Bitcoin 2022 w Miami, często pojawia się temat Lightning Network, sieci, która umożliwia błyskawiczne transfery bitcoinów. Przykład? Strike, platforma płatności cyfrowych zbudowana na sieci BTC, ogłosiła, że ​​będzie integrować się z Shopify i współpracować z firmą płatniczą Blackhawk i NCR, największym na świecie dostawcą punktów sprzedaży (POS).

Strike współpracuje z Shopify

Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z Shopify, aby zapewnić sprzedawcom tańszy i szybszy sposób na przyjmowanie dolarów amerykańskich za pomocą technologii bitcoina – powiedział założyciel i dyrektor generalny Strike, Jack Mallers. – Lightning Network to globalna sieć płatności, która obniża koszty, zwiększa szybkość [transferu środków], napędza innowacje, poprawia integrację finansową i daje możliwość wyboru konsumentom oraz handlowcom – dodał.

Shopify obsługiwało już wcześniej płatności w kryptowalutach. Dodało u siebie nawet obsługę NFT. Coinbase Commerce, BitPay i CoinPayments.net umożliwiają sprzedawcom Shopify akceptowanie wielu kryptowalut w swoich sklepach. Integracja z Lightning Network otwiera jednak wiele nowych drzwi.

Dzięki bitcoinowi jako sieci monetarnej system finansowy będzie tańszy, szybszy, bardziej innowacyjny oraz bardziej inkluzywny – powiedział Mallers.

Shopify Strike

Warto dodać, że duże integracje i partnerstwa sprawiają, że sieć płatności BTC jest bardziej dostępna dla zwykłego użytkownika i konsumenta.

W sieci pojawiła się też plotka, że Apple Pay może również zintegrować Lightning Network ze swoimi systemami. Chociaż nie zostało to potwierdzone, byłby to ważny krok w rozwoju sieci.

Rozwój Lightning Network

W lutym pisaliśmy szerzej nt. rozwoju sieci. Wtedy w Lightning Network zablokowano ponad 3400 BTC, których równowartość przy ówczesnych cenach wynosiła około 142 miliony dolarów.

Obecnie w sieci zablokowanych jest 37oo BTC o równowartości ponad 161 mln USD.

Statystki sieci można śledzić na bieżąco na Twitterze.

Sieć Lightning Network odnotowała w zeszłym roku ogromny wzrost, głównie za sprawą niemal zerowych opłat transakcyjnych. Wtedy nowe szczyty osiągnęła również skala adopcji Bitcoina jako sieci, produktu inwestycyjnego i magazynu wartości.

Wzrost ten zahamował po listopadowym krachu.

Jak działa Lightning Network?

Lightning Network to sieć off-chain, która pozwala użytkownikom dokonywać bitcoinowych płatności przy prawie zerowych opłatach. Została ona uruchomiona w 2018 roku. Jej celem od początku było rozwiązanie problemu skalowalności sieci Bitcoina.

Ta stosunkowo nowa technologia pozwala użytkownikom zablokować pewną sumę bitcoinów w sieci. Następnie wykorzystują oni ich równowartość, by dokonać wielu mniejszych płatności poza łańcuchem. Po zakończeniu transakcji, sieć wysyła płatności w jednej transakcji on-chain. Rezultatem są znacznie niższe opłaty i mniejsze przeciążenie.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności