za
Senator Sherrod Brown chce walczyć z aplikacjami phishingowymi z rynku kryptowalut

Senator Sherrod Brown chce walczyć z aplikacjami phishingowymi z rynku kryptowalut

Senator Sherrod Brown – przewodniczący Senackiej Komisji Bankowej – wysłał list do dyrektorów generalnych Apple i Google w sprawie “fałszywych aplikacji” do inwestowania w kryptowaluty, które pojawiają się w sklepach obu gigantów.

Problem z aplikacjami oszustów

Federalne Biuro Śledcze (FBI) podało w tym miesiącu, że za pomocą “fałszywych aplikacji kryptowalutowych” okradziono w niecały rok inwestorów na aż 42 miliony dolarów. Oszuści działają często tworząc “apki” do inwestowania wykorzystując do tego skradzione logo znanych marek. W ten sposób wykorzystują bowiem reputację legalnej firmy, aby nakłonić inwestorów do wpłacenia im pieniędzy.

Brown twierdzi, że problemem musi się nie tylko zająć branża kryptowalut, ale też właściciele sklepów z aplikacjami.

Konieczne jest również, aby sklepy z aplikacjami posiadały odpowiednie zabezpieczenia zapobiegające oszukańczej aktywności [twórców] aplikacji mobilnych

powiedział.

Senator poprosił więc Google i Apple o przedstawienie mu szczegółowego opisu działań podejmowanych przez te firmy podczas zatwierdzania aplikacji kryptowalutowych na ich platformach. Zapytał również o procesy zgłaszania im tego typu aplikacji oraz częstotliwość, z jaką są one monitorowane przez obie firmy pod kątem nieuczciwej aktywności.

Prośba Browna została ogłoszona tuż przed przesłuchaniem komisji bankowej dotyczącym oszustw na rynku kryptowalut i kwestii cyberbezpieczeństwa. Przed debatą przyjazny dla rynku kryptowalut senator Pat Toomey wydał oświadczenie, w którym argumentował, że podejście Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) określane jako tzw. „regulacja przez egzekwowanie” – zaszkodziło konsumentom.

Senator Sherrod Brown chce walczyć z aplikacjami phishingowymi z rynku kryptowalut

Oszustwa w czasie bessy

Kryptowalutowa bessa zapoczątkowała erę względnego spokoju i bezpieczeństwa – przynajmniej w kwestii oszustw na rynku kryptowalut. Zauważyła to niedawno dyrektor ds. badań Chainalysis, Kim Grauer. Stwierdziła ona, że ​​takie nieuczciwe działania cechują się tendencją do wzrostu i spadku, które są skorelowane z innymi danymi rynku. Innymi słowy, SCAMY są popularne w czasie hossy, ale rynek traci nimi zainteresowanie w czasie bessy.

Pamiętajcie jednak zawsze, że w każdej chwili należy być uważnym i parę razy się zastanowić, nim wyślecie komuś swoje środki. Zwłaszcza niebezpieczne są sytuacje, gdy ktoś w zamian oferuje wam bardzo wysokie zwroty z inwestycji.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności