za
Sezon na kryptowaluty w pełni.

Sezon na kryptowaluty – czy zielona fala zostanie z nami na dłużej?

Bycze nastroje entuzjastów bitcoina udzielają się całemu rynkowi kryptowalut. Doskonale widoczne jest to po wzrostach takich aktywów, jak ether czy XRP. Inwestorzy widzą w zielonej fali szanse na zarobek. Niektórzy martwią się jednak, czy powiew tchnienia ursusa nie jest jedynie chwilowy. Otóż okazuje się, że przyczyny zieleni na wykresach altcoinów są coraz mocniej widoczne. Sezon na kryptowaluty właśnie się rozpoczyna.

ETH i spółka, czyli największe wzrosty ostatnich dni

Przez ostatnie dni wydawać może się, że bitcoin dosłownie opanował wszelkie social media i kanały komunikacji kryptowalutowej społeczności. Uptober rozpalił wyobraźnie inwestorów kryptowaluty Satoshiego Nakamoto i zaostrzył apetyt na przebicie dotychczasowego ATH z 2021 roku. Okazuje się jednak, że zielona przyszłość rysuje się nie tylko przed bitcoinem, ale także i altcoinami.

Wykres wartości ETH z ostatniego miesiąca.
Źródło – Binance.

Ostatnie wzrosty Ethereum i XRP wyraźnie pokazują, że sezon na altcoiny właśnie się rozpoczyna. Cena Ethereum w przeciągu ostatniego miesiąca wzrosła o 11,96%, do ceny 1780 USD. Drugi popularny altcoin, czyli XRP, także notował w przeciągu ostatniego miesiąca wzrosty. Powodem tak dobrej passy jest nie tylko zieleń na giełdach, ale przede wszystkim wycofanie przez sąd oskarżeń prezesów Ripple Labs.

Wykres wartości XRP z ostatniego miesiąca.
Źródło – Binance.

Jeśli chodzi o SOL, to w przeciągu ostatnich 30 dni, kryptowaluta wzrosła o niebagatelne 57,41%. Katalizatorów tak szybkiego wzrostu było kilka, jednakże warto przypomnieć, że od początku roku kurs SOL wzrost o ponad 200%!

Wykres wartości SOL z ostatniego miesiąca.
Źródło – Binance.

Jak długo potrwa jeszcze sezon na kryptowaluty?

To pytanie zadają sobie wszyscy inwestorzy wahający się nad inwestycją w ETH i spółkę. W kolejce oczekują wnioski o ETH EFT, co oznacza, że zarówno ether, jak i pozostałe altcoiny będą na zielonej fali. Co więcej, nastroje nadchodzącej hossy stymulują rynek i zachęcają do inwestycji w dobrze prosperujące kryptowaluty.

Sezon na kryptowaluty dopiero się zaczyna, ponieważ nadchodząca hossa przez wielu kryptowalutowych ekspertów prognozowana jest na 2024 roku. Do zielonych nastrojów ma przyczynić się także halving BTC, który nastąpi w połowie kwietnia 2024. Z tego też powodu w przeciągu najbliższych miesięcy możemy spodziewać się sporych wzrostów na rynku altcoinów.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Zawodowy copywriter oraz social media manager. Od 5 lat publikuje treści w tematyce m.in. nowoczesnych technologii. W Bitcoin.pl zajmuje się nowościami z rynku, artykułami odnośnie kryptowalut oraz sztucznej inteligencji.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.