Kryptowaluty

Sezon na altcoiny nadejdzie – sugeruje Binance Research

Dział badawczy Binance, jednej z najważniejszych giełd kryptowalut na świecie, sugeruje, że tak zwany „sezon na altcoiny” może już wkrótce […]

Data publikacji: 8 marca 2020

bitbay

Dział badawczy Binance, jednej z najważniejszych giełd kryptowalut na świecie, sugeruje, że tak zwany „sezon na altcoiny” może już wkrótce być odczuwalny na rynku.

Zmniejszony handel Bitcoinami = sezon na altcoiny

Binance Research, dział badań rynkowych samego Binance, opublikował swój nowy raport dokładnie 6 marca. Eksperci firmy sugerują, że sezon na altcoiny powróci. I to mimo tego, że dotąd ta część rynku jednak okazała się trochę rozczarowująca dla hodlerów.

Teraz suche dane pokazują, że sytuacja może się szybko odwrócić. Dominacja wolumenu handlu Bitcoinami spadła bowiem w luty z 40 proc. do 27 proc. Inwestorzy przeskakują z BTC na alternatywne kryptowaluty. Pracownicy Binance uznają to też za jedną z najostrzejszych zmian z miesiąca na miesiąc. Sugerują:

„Jeśli ten trend się utrzyma, oznaczałoby to większy apetyt na altcoiny u uczestników rynku”.

Z pewnością skorzystają na tym największe altcoiny. Wśród tych dominują zaś ETH i XRP, token Ripple.

Ethereum: reaktywacja

altcoiny i btcCo więcej, już teraz gwałtownie wzrosło zainteresowanie i obrót samym Etherem (ETH), kryptowalutą Ethereum. W ostatnim czasie zauważyliśmy spory miesięczny wzrost wolumenu na tym rynku – mowa aż o skoku o 158,6 proc. Zresztą przekłada się to też na zainteresowanie wydarzeniami w realnym życiu:

„Najważniejszym wydarzeniem miesiąca było ETHDenver, na którym wiele projektów hackathonowych opartych na Ethereum tworzyło różne projekty. Wielu z ekspertów podkreślało zbliżające się przejście Ethereum na Proof-of-Stake (…)”.

Wydaje się, że Ethereum i jego token Ether cieszy się ponownym dużym zainteresowaniem inwestorów. Jak poinformowały media i zauważają analitycy, wieloryby na rynku wydają się gromadzić Ether. Sam procent podaży ETH kontrolowanej przez 100 największych portfeli w sieci wzrósł o 25 proc.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion