Powstanie nowy typ serialu, który będzie oparty na NFT

Blockchain serial nft

Firma produkcyjna AMM chce wejść na rynek NFT. Spółka planuje wypuścić na rynek 12-odcinkową serię „Crypto Keepers”. Będzie ona oparta […]

bitbay zonda

Firma produkcyjna AMM chce wejść na rynek NFT. Spółka planuje wypuścić na rynek 12-odcinkową serię „Crypto Keepers”. Będzie ona oparta na niewymiennych tokenach. Premiera odbędzie się w przyszłym roku.

AMM ma pomysł na nowy typ serialu, który będzie oparty na NFT

Serial będzie oparty na bohaterach, którzy będą mieli swoją reprezentację w postaci tokenów. W tajemniczy sposób dodano, że chodzi o stworzenie „kolejnej cyfrowej waluty podobnej do bitcoina”.

Wiemy już też, że chociaż „Crypto Keepers” jest oparte na fikcyjnych wydarzeniach, scenariusz ma zawierać nawiązania do ważnych wydarzeń ze świata kryptowalut.

– Crypto Keepers jest częścią naszej strategii opowiadania zrozumiałych dla wszystkich nacji, aktualnych historii, które w pionierski sposób wypełniają lukę między Wschodem, a Zachodem – powiedział dyrektor wykonawczy AMM, Bizhan Tong.

serial nft

Tong powiedział też, że seria NFT, która będzie związana z produkcją, zostanie rozbudowana o różne funkcje. Będzie zawierać np. interaktywne opcje rodem z rynku gier wideo, umożliwiając tym samym widzom „zbieranie scen, postaci i rekwizytów”, które są częścią historii.

Firma CryptoBLK z siedzibą w Hongkongu zajmie się rozwojem NFT serialu. Z kolei spółka zarządzająca inwestycjami YG Capital, Phoenix Waters Productions i AMM sfinansują projekt.

Co jeszcze wiemy o serialu?

Akcja serialu będzie ponoć rozgrywała się w Azji. Co jeszcze wiemy o serialu? Niewiele więcej. Jak na razie media są informowane głównie o kwestiach technologicznych, czyli dot. NFT. Nie znamy nazwisk aktorów, którzy pojawią się w produkcji, ani tego, o czym dokładnie będzie opowiadał seria.

Kryptowaluty coraz częściej pojawiają się w popkulturze. I tak np. w październiku w Korei Południowej miała miejsce premiera serialu obyczajowego „Romantic Hacker”, który skoncentrował się na tematach związanych z kryptowalutami i blockchainem.

Motyw kryptowalut pojawił się też np. „Altered Carbon”. Serial rozgrywał się aż w 2410 roku. W tym okresie już wszystkie bitcoiny zostały wykopane. Autorzy produkcji pokazali, że w wykreowanym przez nich świecie służą one do płacenia w przestępczym podziemiu.

Tagi
Blockchain blockchain nft NFT serial nft token

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.