Bitcoin

Sergey Nazarov z Chainlinka prawdziwym Satoshi Nakamoto?

Chainlink, sieć wyroczni, która zapewnia niezawodne wprowadzanie i wyprowadzanie danych dla złożonych smart kontraktów, ponownie znalazła się w centrum uwagi. […]

Data publikacji: 19 października 2020

bitbay

Chainlink, sieć wyroczni, która zapewnia niezawodne wprowadzanie i wyprowadzanie danych dla złożonych smart kontraktów, ponownie znalazła się w centrum uwagi. Co ciekawe, współzałożyciel Chainlink, Siergiej Nazarov, który wydaje się być bardzo prywatną osobą, w mniejszym lub większym stopniu stwierdził, że jest prawdziwym Satoshi Nakamoto.

W rozmowie z Benem Chanem, wiceprezesem ds. inżynierii sieci Chainlink, Nazarov wyjaśnił, w jaki sposób sieć Chainlink Oracle Network będzie się skalować, aby sprostać zapotrzebowaniu rynku DeFi. Podczas dyskusji Nazarov przypadkowo ujawnił, że pracuje w branży blockchain od ponad 10 lat. Natychmiast zdał sobie sprawę, że powiedział troszkę za dużo i próbował to ukryć. Jednak od 2008 roku znalazło się wiele więcej dowodów wskazujących na to, że Sergey Nazarow (SN) = Satoshi Nakamoto (SN).

Dowody, o których mówimy, pochodzą z 2008 roku. W dniu 25 października 2008 roku Nazarov zarejestrował domenę smartcontractract.com. Co ciekawe, jest to obecny landing page Chainlinka. Czy ten miesiąc i rok z czymś wam się kojarzą? Dokładnie 6 dni po rejestracji smartcontractract.com, Satoshi przedstawił pierwszą wersję białej księgi Bitcoina.

Połączmy wszystkie kropki

ID Emaila, który kupił smartcontractract.com jest dokładnie takie samo jak emaila, który kupił domenę chainlink.network. Jest to bardzo mocny dowód na to, że Nazarov już od 2008 roku jest obecny w świecie blockchainowych smart kontraktów. Nie dowodzi to jednak, że Nazarov jest prawdziwym Satoshi, a jedynie potwierdza, że Nazarov pracował nad blockchainem w erze Satoshiego.

W 2010 roku Satoshi zaczął dużo postować o smart kontraktach BTC. Nagle, w 2014 roku, w życie weszła pierwsza wersja smartcontractract.com. Teraz przyjrzyjmy się bliżej jak ta strona wyglądała w 2014 roku.

Zaskoczony?

Tak wyglądał landing page Chainlinka w 2014 roku. Jedyne o czym mówi to smart kontrakty w sieci Bitcoina. Jest to bardzo mocny dowód, który sugeruje, że Sergey jest prawdziwym Satoshi.

Co ma wspólnego Satoshi z Rosją?

Przyjrzyjmy się bliżej profilowi Sergeya w LinkedIn. Profil ten ujawnia jego związek z QED Capital, organizacją stojącą za smartcontractract.com. Zasadniczo, QED jest rosyjską organizacją, a Sergey jest Dyrektorem Zarządzającym QED.

W czerwcu 2020 roku, Michael Kapilkov, mentor start-upu w Columbia University-IBM Blockchain Accelerator próbował udowodnić połączenie kodu Bitcoina z Rosją. Według niego Satoshi użył rosyjskiego proxy do wydania pierwszej wersji kodu Bitcoin. Użyty adres IP to 87.251.146. Co ciekawe, ten sam adres IP został użyty przez użytkownika o nazwisku Sergey do zamieszczenia recenzji hoteli w 2008 i 2009 roku.

A jak wy myślicie? Czy twórca Bitcoina to Sergey z Chainlinka?

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion