Bitcoin w mediach

Nowa senator USA chce promować Bitcoina w mainstreamie

Czy Bitcoin ma wreszcie swojego „rzecznika” na najwyższych szczeblach władzy? Nowa senator USA ma nadzieję, że „wniesie [temat] Bitcoin do […]

Data publikacji: 15 listopada 2020

bitbay

Czy Bitcoin ma wreszcie swojego „rzecznika” na najwyższych szczeblach władzy? Nowa senator USA ma nadzieję, że „wniesie [temat] Bitcoin do ogólnokrajowej debaty”.

Senator USA jest zwolenniczką BTC

W wywiadzie, jaki został udzielony stacji ABC News, w programie GMA3: What You Need To Know, senator-elekt Cynthia Lummis ponownie wyraziła swoje poparcie dla popularyzacji Bitcoina, posuwając się nawet do stwierdzenia, że ​​„ma nadzieję wprowadzić [temat] Bitcoina do ogólnokrajowej debaty.”

W klipie, który był szeroko rozpowszechniany na Twitterze, senator reprezentująca Wyoming mówiła o swoich poglądach dot. BTC.

„Jestem byłym skarbnikiem stanu i inwestowałam stałe fundusze naszego stanu, więc zawsze szukałem dobrego miejsca na przechowywanie wartości”

– zaczęła.

Jej zdaniem Bitcoin jest czymś niemal idealnym pod tym kątem. Dodała, że podaż „naszej własnej waluty rośnie”, a Bitcoina nie.

„Wydobędzie się 21 milionów Bitcoinów i to wszystko, to ograniczona podaż. Jestem więc przekonana, że przez długi czas będzie to coś ważnego pod względem wartości”

– powiedziała.

Oczywiście – niejako by tradycji stało się zadość – w czasie rozmowy pojawił się temat wykorzystywania BTC do prania pieniędzy. Sama pani senator zlekceważyła jednak sugestię prowadzącej GMA3, Sary Haines, że Bitcoin może być używany do przestępstw lub uchylania się od płacenia podatków. Uznała, że nie musi teraz zajmować się tymi zarzutami.

Early adopterka

senator usaCo bardzo ciekawe, sama Lummis jest jedną z pierwszych użytkowniczek Bitcoina, która po raz pierwszy kupiła cyfrową walutę w 2013 r. Ponoć namówił ją do tego jej zięć, Will Cole, który pracuje w firmie Unchained Capital, świadczącej usługi z zakresu kryptowalut.

W Kongresie zasiada też np. polityk z Florydy, Darren Soto, który także jest fanem BTC i zaakceptował np. datki na swoją kampanię przekazywane w kryptowalutach. Tyle że poza pojedynczymi przykładami w USA nadal mało jest polityków, którzy wspierają BTC.

Warto przypomnieć, że w czasie jednej ze swoich kampanii wyborczych datki w BTC akceptował też prezydent elekt – Joe Biden. Nie znamy jednak jego stanowiska dot. kryptowalut.

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion