Wiadomości

Sberbank uruchomi własnego stablecoina na wiosnę 2021 roku

Sberbank, największy państwowy bank w Rosji, złożył wniosek do banku centralnego uruchomienie blockchainowej platformy dla swojego stablecoina „Sbercoin”. Jak podała […]

Data publikacji: 22 stycznia 2021

bitbay

Sberbank, największy państwowy bank w Rosji, złożył wniosek do banku centralnego uruchomienie blockchainowej platformy dla swojego stablecoina „Sbercoin”.

Jak podała lokalna agencja informacyjna Interfax, Sergey Popov, dyrektor ds. transakcji w Sberbanku, ogłosił wiadomość na lokalnym wydarzeniu finansowym w dniu 21 stycznia.

Popov poinformował, że Sberbank złożył wniosek do banku centralnego na początku stycznia. Dodał, że procedura rejestracji trwa zazwyczaj nie dłużej niż 45 dni. Jeżeli Sberbank dostanie zielone światło od regulatora, może uruchomić swoją platformę i stablecoina jeszcze na wiosnę tego roku. Jednak Sberbank nadal pracuje nad tym, jak opodatkować swoją cyfrową walutę:

„Istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten projekt zostanie uruchomiony na wiosnę. Jest jeszcze jedna kwestia, która nie została jeszcze w pełni rozwiązana, a która jest związana z opodatkowaniem cyfrowych aktywów finansowych. Ale mamy nadzieję, że ta kwestia zostanie wkrótce rozwiązana”.

Popov dodał też, że z technologicznego punktu widzenia bank jest „gotowy do pracy z taką walutą fiat”.

Jak już informowaliśmy wcześniej, Sberbank przekazał wiadomość o pracach nad swoich rodzimym tokenem Sbercoin pod koniec listopada. Najnowsze ogłoszenie Sberbanku pojawia się wkrótce po oficjalnym przyjęciu przez Rosję ustawy „O cyfrowych aktywach finansowych”.

Kryptowaluty w Rosji

Pod koniec 2020 roku Anatolij Aksakow, członek rosyjskiej Dumy Państwowej, powiedział, że Komitet ds. Rynków Finansowych Dumy oczekuje, że po przyjęciu nowej ustawy w kraju nastąpi gwałtowny wzrost emisji różnych kryptowalut.

W połowie grudnia prezydent Władimir Putin podpisał dekret zobowiązujący rosyjskich urzędników do ujawnienia ich inwestycji na rynku BTC do 30 czerwca 2021 r..  Urzędnicy będą musieli ujawniać w specjalnym formularzu dane dot. ich kryptowalutowch inwestycji. Chodzi o takie informacje jak: nazwa cyfrowego aktywa, data jego nabycia, łączna kwota posiadanych danych aktywów, a także informacje o emitencie aktywa. Mało tego, deklaracje muszą zawierać też dość szczegółowe informacje o kryptowalutach i tokenach należących do małżonków i niepełnoletnich dzieci urzędników. Jak czytamy w dekrecie, proces „ujawniania” rozpocznie się już 1 stycznia 2021 roku.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion