samsung pay

Samsung Pay umożliwi płacenie kryptowalutami

Bitcoin
bitbay zonda

Samsung po raz kolejny pokazuje, że czuję miętę do Bitcoina. Dzięki współpracy ze Swipe umożliwi płacenie kryptowalutami za pomocą Samsung Pay. O sprawie napisał portal The Daily Hodl.

Samsung Pay i Bitcoin

samsung paySamsung dzięki kooperacji ze Swipe umożliwi teraz płacenie kryptowalutami za pomocą Samsung Pay wszędzie tam, gdzie akceptowana jest karta Visa. W praktyce daje to 50 mln miejsc na całym globie. Sami użytkownicy kryptowalut i zarazem aplikacji płatniczej Samsunga, by skorzystać z nowej opcji, mają jedynie dodać kartę debetową Swipe Visa do portfela Samsung Pay.

Ponoć nowa współpraca jest wynikiem… pandemii koronawirusa.

Ta integracja i relacje z Samsungiem polepszą adopcję kryptowalut i sprawią, że transakcje za pomocą naszej karty Visa w euro będą konwertowane za pomocą kryptowaluty. Biorąc pod uwagę obecną sytuację COVID-19 i ludzi, którzy rezygnują z fizycznych produktów, takich jak gotówka, a w niektórych przypadkach karty, cyfrowe rozwiązanie naprawdę pomaga na pierwszym miejscu zaspokoić potrzeby naszych klientów

– mówił mediom Joselito Lizarondo, dyrektor generalny Swipe.

Gigant widzi potencjał kryptowalut

Samsung ma już w ofercie także smartfon Galaxy S10, który umożliwia przechowywanie na nim kluczy prywatnych do portfeli z cyfrowymi monetami. Ponadto niedawno dodał do sklepu z aplikacjami Samsung Galaxy Store zdecentralizowane aplikacje TRON, o czym szerzej pisaliśmy w tym miejscu.

„Naprawdę spodobała nam się współpraca z firmą Samsung w zakresie integracji na poziomie technologii blockchain. Teraz w sklepie Samsung Galaxy przenosimy naszą współpracę na wyższy poziom, integrując oba ekosystemy razem. Jest to niesamowita okazja dla programistów do migracji i budowania platformy TRON i zaprezentowania swoich aplikacji użytkownikom Samsunga”

– powiedział założyciel i dyrektor generalny TRON, Justin Sun.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
bitcoin Samsung Galaxy S10 samsung pay

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.