Salwador będzie kopał BTC przy użyciu energii z wulkanów

Bitcoin Kopanie kryptowalut salwador wulkan bitcoin

Plany Nayiba Bukele dotyczące kryptowalut w Salwadorze snie kończą się jedynie na adopcji BTC jako środka płatności. Prezydent wezwał teraz […]

bitbay zonda

Plany Nayiba Bukele dotyczące kryptowalut w Salwadorze snie kończą się jedynie na adopcji BTC jako środka płatności. Prezydent wezwał teraz państwową firmę geotermalną do udostępnienia górnikom Bitcoina pewnych urządzeń.

Bitcoin pochodzący z wulkanu

W środowym tweecie, Bukele oświadczył, że poinstruował Mynora Gila, prezesa państwowej firmy elektrycznej LaGeo, aby ten ułatwił górnikom wydobycie BTC. Salwador będzie więc kopał Bitcoina przy pomocy „bardzo taniej, w 100% czystej, w 100% odnawialnej, bezemisyjnej energii” z krajowych wulkanów. Firma ta obsługuje jedyne dwie elektrownie geotermalne w Salwadorze, zlokalizowane w regionach Ahuachapán i Berlín. W planach ma jednak budowę dwóch nowych obiektów w San Vicente i Chinameca.

Ponad połowa energii w tym kraju pochodzi z odnawialnych źródeł energii. Moc energii geotermalnej wynosi ponad 200 megawatów. Warto tutaj zaznaczyć, że w Salwadorze znajdują się aż 23 aktywne wulkany. Jednakże, raporty sugerują, że potencjał energii geotermalnej Salwadoru jest bliższy 644 MW, co oznacza, że LaGeo obecnie wykorzystuje około 31% dostępnej produkcji energii. Według danych z Cambridge Bitcoin Electricity Consumption Index, Bitcoin zużywa ponad 116,7 terawatogodzin energii elektrycznej rocznie.

Pro-kryptowalutowy prezydent Salwadoru

Projekt pojawia się pośród długiej listy działań pro-kryptowalutowych, które Bukele podjął w ciągu ostatnich kilkunastu dni. Podczas konferencji Bitcoin 2021 w Miami w ostatni weekend, prezydent Salwadoru zapowiedział, że wprowadzi ustawę, która uczyni Bitcoina prawnym środkiem płatniczym w kraju. Jak się okazało na realizację planu nie trzeba było długo czekać. Propozycja ta przeszła wczoraj na Zgromadzeniu Narodowym większością głosów.

W momencie publikacji, cena Bitcoina wynosi 37 021 dolarów. Sztandarowa kryptowaluta wzrosła o ponad 10% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Tagi
btc Czysta energia energia odnawialna kopanie bitcoin Salwador Wulkan

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.