Salwador podczas spadków kupił kolejne 500 bitcoinów

Salwador dokupił kolejne 420 BTC

Bitcoin

Salwador kupił kolejne 420 BTC. O nowej inwestycji poinformował prezydent kraju Nayib Bukele. Napisał na Twitterze, że jego rząd wykorzystał do tego niedawny spadek ceny bitcoina.

Salwador znowu kupuje BTC

Trzeba było długo na to czekać, ale było warto

napisał na Twitterze Bukele, gdy informował, że „właśnie kupiliśmy” bitcoiny.

Czterysta dwadzieścia bitcoinów, jakie rząd dodał do swojego bilansu, jest warte około 24,6 miliona USD. Zakup podnosi całkowitą liczbę bitcoinów, jakie posiada Salwador, do 1120 BTC (to około 87,4 mln USD). Media wyliczają, że władze kraju wydały średnio na 1 BTC ok. 53 300 USD.

Salwador po raz pierwszy kupił bitcoiny we wrześniu. Wtedy było to 200 BTC. Potem kupował kryptowaluty etapami, niemal za każdym razem wykorzystując do tego korekty kursu, jakie miały miejsce na giełdach.

Salwador 420 BTC

Kontrowersje

Internautów zaczyna jednak interesować to, jak rząd podchodzi do bezpieczeństwa tych inwestycji.

Użytkownik Twittera @dolomiteHEX odpowiedział na tweeta prezydenta, pytając:

Kto posiada ich klucze prywatne?

Internauta zapytał również, co by się stało, gdyby portfel na BTC Salwadoru został zhakowany.

Użytkownik @EnocWatcher podzielił te obawy, dodając, że bitcoiny kupione za pieniądze podatników powinny być przechowywane w publicznie ujawnionym podmiocie.

Szef banku centralnego Salwadoru, Douglas Rodriguez, przekazał zaś agencji Bloomberga na początku tego miesiąca, że jego kraj nadal inwestuje, oczekując, że bitcoin wkrótce straci swoją reputację aktywa spekulacyjnego i stanie się legalnym systemem płatności.

– Nie widzimy żadnego ryzyka – powiedział Rodriguez. Jego zdaniem bitcoin „stanie się systemem płatności i systemem integracji finansowej”.

Cena bitcoina spadła ostatnio do 58 570 USD po tym, jak na początku tego miesiąca osiągnęła najwyższą cenę na poziomie aż 66 976 USD. Pomimo spadku, od 7 września kryptowaluta wciąż rośnie o około 20%.

Aktualny kurs bitcoina i innych kryptowalut możesz zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs bitcoina i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Miejsce, w którym możesz kupić BTC i inne monety, to m.in. giełda kryptowalut BitBay.net. Jeśli nie masz jeszcze konta na BitBay, z tego artykułu dowiesz się jak możesz je sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie Zonda.

Tagi
420 BTC bitcoin Nayib Bukele Salwador Salwador 420 BTC
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.