za
stalker 2

S.T.A.L.K.E.R. 2 jednak bez NFT. Jest to efekt negatywnego odzewu graczy

2021-12-20
NFT
Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl, sequel strzelanki S.T.A.L.K.E.R., wycofał swoje plany wprowadzenia NFT w grze. Wszystko ze względu na krytykę graczy w mediach społecznościowych.

Jest to już kolejny przykład sprzeciwu graczy wobec NFT – tokenów opartych na technologii blockchain, które reprezentują własność cyfrowych przedmiotów. W zeszłym tygodniu, producent gier Ubisoft spotkał się z głośnym sprzeciwem po ogłoszeniu pierwszych trzech NFT w Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint. W listopadzie aplikacja Discord znalazła się pod ostrzałem swoich użytkowników po tym, jak zapowiedziała możliwą integrację portfela Metamask.

15 grudnia deweloper S.T.A.L.K.E.R. 2, GSC Game World, ogłosił, że wprowadzi w grze NFT. Zaczęło się od ujawnienia najbardziej ambitnych NFT: trzech NPC nazwanych “metahumanami”. Zgodnie z zapowiedzią, nabywcy tokenów mogliby powiązać swoje prawdziwe dane z postacią w rozgrywce.

Frustracja graczy

Podczas gdy niektórzy gracze poparli ten pomysł, inni wyrazili swoje niezadowolenie i sprzeciw. GSC nie wyjaśniło, dlaczego wprowadza NFT, przez co wielu graczy uznało, że firma postanowiła jedynie wykorzystać obecny hype. Firma odmówiła również podania nazwy blockchaina, którego zamierzała używać. W ten sposób mogłaby zapewnić, że projekt będzie przyjazny dla środowiska. Wiele blockchainów zużywa znacznie mniej energii niż Bitcoin. Jednak niektórzy przeciwnicy NFT wrzucają wszystkie cyfrowe tokeny do jednego worka i twierdzą, że są one destrukcyjne dla środowiska.

Ukraińska firma w następstwie powyższych oskarżeń opublikowała na Twitterze kilka wyjaśnień: S.T.A.L.K.E.R. 2 nie jest grą opartą na blockchainie, NPC w NFT to tylko opcjonalną funkcjonalnością i nie będą miały żadnego wpływu na rozgrywkę. Deweloper ujawnił również, że wprowadzi niewymienne tokeny, aby sfinansować swoją grę.

Jednak GSC ostatecznie zdecydowało się całkowicie odrzucić ten pomysł. Strona S.T.A.L.K.E.R. 2 NFT zawiera aktualizację, w której możemy przeczytać:

W oparciu o otrzymane informacje zwrotne, podjęliśmy decyzję o anulowaniu wszystkiego, co związane z NFT w S.T.A.L.K.E.R. 2.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności

Bitcoin logo
BitcoinBTC
68 443,91 USD3,12%
Ethereum logo
EthereumETH
3147,70 USD2,22%
Tether logo
TetherUSDT
1,00 USD0,02%
Binance Coin logo
Binance CoinBNB
578,65 USD0,49%
Solana logo
SolanaSOL
180,46 USD6,06%
USDC logo
USDCUSDC
1,00 USD-0,02%
Lido Staked Ether logo
Lido Staked EtherSTETH
3146,52 USD2,18%
XRP logo
XRPXRP
0,52 USD2,51%
Toncoin logo
ToncoinTON
6,53 USD1,63%
Dogecoin logo
DogecoinDOGE
0,15 USD1,92%