Wiadomości

Rząd USA wesprze wenezuelską opozycję za pomocą USDC

Rząd USA będzie wspierał finansowo wenezuelską opozycję kierowaną przez Juana Guaido za pomocą emitenta stablecoinów – Circle. Zgodnie z oficjalnym […]

Data publikacji: 22 listopada 2020

bitbay

Rząd USA będzie wspierał finansowo wenezuelską opozycję kierowaną przez Juana Guaido za pomocą emitenta stablecoinów – Circle.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, wynagrodzenia wypłacane pracownikom służby zdrowia „szybko wyparowują” z powodu hiperinflacji „wywołanej katastrofalną polityką Nicolása Maduro”.

„Rezultatem tego jest sytuacja, w której głodują również pacjenci, co prowadzi do większego osłabienia odporności, braku leczenia i śmierci”.

– czytamy.

Dzięki współpracy z amerykańską firmą fintechową Airtm i amerykańskim rządem, Circle będzie wspierać finansowo Wenezuelczyków, aby „ominąć kontrole narzucone przez Maduro”.

Wg Circle po przejęciu władzy przez Maduro w styczniu 2019 roku, Departament Skarbu USA nałożył sankcje na reżim Maduro, pozwalając amerykańskim służbom na zajęcie aktywów, które miały być wykorzystane przez jego rząd.

Według Circle przejęte środki zostaną przekazane na rachunek rządu Guaidó w amerykańskim banku. Rząd Guaidó może następnie wykorzystać te aktywa do stworzenia stablecoina USD Coin (USDC). Wygenerowane stablecoiny zostaną przesłane na platformę płatniczą Airtm, która zapewnia cyfrowe płatności w dolarach w Ameryce Północnej, Środkowej i Południowej.

Maduro jednak też stara się nadążać za cyfrowymi trendami. W kwietniu 2020 roku ogłosił airdrop rządowej kryptowaluty zabezpieczonej baryłką ropy, aby wesprzeć system opieki zdrowotnej kraju.

Wenezuela a krypowaluty

Pod koniec września organy regulacyjne w Wenezueli wprowadziły mandat, który ureguluje wszystkie kwestie związane z wydobyciem Bitcoina i innych kryptowalut. Nowe przepisy zostały opublikowane w Dzienniku Urzędowym Wenezueli, akta nr 41.969. Co ciekawe jeszcze w lipcu wenezuelski rząd, wprowadził zakaz wydobywania kryptowalut, we wszystkich państwowych mieszkaniach lub dzielnicach, które są częścią projektu „Gran Misión Vivienda” (Great Home Mission).

Na początku czerwca rząd Wenezueli dokonał zaskakującej zmiany w swojej polityce. Zakończył wieloletnią praktykę subsydiowania benzyny, dzięki której paliwo było zasadniczo darmowe. Po wprowadzeniu zmian cena benzyny wzrosła z niemal zera do 5000 boliwarów za litr, czyli około 10 groszy. Rząd Nicolasa Maduro zarządził wtedy , że wszystkie stacje benzynowe w całym kraju muszą przyjmować kryptowalutę Petro jako zapłatę za paliwo

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion