Detektyw Rutkowski pomaga osobom, które straciły kryptowaluty

2019-07-24 Bitcoin w mediach Polska

Trzy osoby zostały poszkodowane przez oszustów działających w okolicach Opola oraz Raciborza. Łącznie straciły one pond ponad 840 tys. zł. […]

Trzy osoby zostały poszkodowane przez oszustów działających w okolicach Opola oraz Raciborza. Łącznie straciły one pond ponad 840 tys. zł. Sprawę zbadało Biuro Rutkowski. Okazuje się, że wspomniani przestępcy obiecywali zyski sięgające nawet 45% w skali sześciu miesięcy z inwestycji w Bitcoina.

Poszkodowanymi są m.in. Seweryn Krajowski (zainwestował w sumie 450 tysięcy złotych) i Magdalena Krajewska (straciła 300 tysięcy złotych, które uzyskała ze sprzedaży…. domu).

KNF zabezpieczał środki klientów oszustów?

rutkowski piramidaOszuści dopuścili się licznych kłamstw, by tylko wyłudzić od ofiar pieniądze. Twierdzili m.in., że środki zebrane od klientów są zabezpieczane przez sam… KNF. Było to oczywistym kłamstwem.

Rafał K. oraz Wiktor Z. obiecywali też duże i pewne zyski rzędu 45% w skali 6 miesięcy (co w istocie było realne, jeśli ktoś zainwestował na giełdzie i sam dbał o bezpieczeństwo swoich oszczędności).

Problemy zaczęły się w momencie, gdy klienci chcieli wypłacić pieniądze:

„Firma tłumaczy to faktem, że w Polsce nie można handlować Bitcoinami, a depozyty zostaną zwrócone. Usłyszeliśmy, że akurat przekształcają firmę do działania na Malcie”

– wspominał Krajewski.

Detektyw Rutkowski wkracza do akcji

„Policjanci poprosili nas o czas na wykonanie stosownych działań. Oczywiście ten czas został zlimitowany. Praktycznie od dzisiaj Biuro Rutkowski podejmuje samodzielne działania na rzecz pokrzywdzonych. Przede wszystkim zależy nam na odzyskaniu pieniędzy – to nasz główny cel”

– mówił w czasie wtorkowej konferencji prasowej Krzysztof Rutkowski.

„W tej chwili prokurator analizuje materiały. Konsekwencją analizy będzie wydanie postanowienia o wszczęciu śledztwa w kierunku przestępstwa oszustwa bądź też postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa. Oceniając stan faktyczny, trzeba mieć na względzie, że zgodnie z powszechnie dostępnymi informacjami inwestycje w kryptowaluty są przedsięwzięciami o dużym stopniu ryzyka

– przekazał Stanisław Bar, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Opolu.

Co robić, by nie stać się ofiarą oszustów?

Po raz kolejny przypominamy więc, że najbezpieczniejszą formą kupowania Bitcoinów są sprawdzone i znane giełdy, kantory i bitomaty. Każdą z tego typu platform należy dokładnie sprawdzić w sieci (dobrym miejscem do tego jest np. forum.bitcoin.pl, gdzie niemal wszystkie wiodące giełdy czy kantory mają założony własny temat).

Tagi
bitcoin oszustwa detektyw Rutkowski bitcoin oszustwa oszustwo scam strata kryptowalut

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.