za
bitshop

Ruszył pierwszy łódzki sklep z bitcoinami

2016-03-21
Startupy
Binance Launchpool

W centrum Łodzi na ul. Gdańskiej 90 odbyło się dzisiaj otwarcie Bitshopu – stacjonarnego sklepu, gdzie można kupić bitcoiny na paragon.

 

 

W centrum Łodzi na ul. Gdańskiej 90 odbyło się dzisiaj otwarcie Bitshopu – stacjonarnego sklepu, gdzie można kupić bitcoiny na paragon.

 

Do niedawna zakup bitoinów za gotówkę był dość problematyczny ze względu na brak punktów gdzie można było to zrobić. Użytkownikom preferującym tę formę płatności pozostawały jedynie ogłoszenia na forach czy usługi serwisów F2F typu localbitcoins.com. Ze względów bezpieczeństwa (można stać się celem napadu) nie każdy jednak decydował się na taki sposób wymiany.

 

Tu odpowiedzią na popyt tego typu płatności jest nowo powstały sklep z bitcoinami, przedsięwzięcie najstarszej polskiej giełdy bitcoinów: Bitcurex.com. W sklepie można bezpiecznie (pomijając oczywiście samą drogę do sklepu) nabyć bitcoiny wyłącznie za gotówkę.

 

Bitshop otwarcie 2

 

Jak dowiedzieliśmy się od przedstawiciela giełdy Bitcurex, Filipa Godeckiego, kurs BTC obowiązujący w trakcie wymiany jest wypadkową kursu z kilku giełd, jednak tak, aby nigdy nie przekroczył 5% względem ceny Bitcurexa.

 

Ciekawostą jest niewątpliwie jest fakt, że po zakupie bitcoinów dostaniemy paragon. Jak możemy się domyślać jest to efekt zwolnienia obrotu bitcoinów z podatku VAT. (zobacz też pierwszą polską interpretację indywidualną).

 

Łódzka firma zapowiada, że niebawem otworzy w regionie kolejny punkt z cyfrową walutą. W najbliższym czasie w sklepie wprowadzona będzie również możliwość sprzedaży bitcoinów za gotówkę.

 

Mieszkańcom Warszawy przypominamy też, że podobna możliwość zakupu bitcoinów za gotówkę w fizycznej placówce istnieje na 14 piętrze centrum handlowego “Złote Tarasy” gdzie mieści się FlyingAtom.

 

Zdjęcia udostępnione przez giełdę Bitcurex.com

 

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności