za
rpa kryptowaluty edukacja

Adopcja kryptowalut w RPA rośnie, ale inwestorom brakuje wiedzy na temat blockchaina i bitcoina

Nowa ankieta przeprowadzona przez Merchants wykazała, że ​​53% ankietowanych z RPA ma niewielką lub żadną wiedzę na temat kryptowalut. Co ciekawe, prawie połowa respondentów przyznała, że byłaby bardziej otwarta na zakup aktywów cyfrowych, gdyby lokalne banki świadczyły usługi z tym związane.

Mieszkańcy RPA potrzebują więcej edukacji

Firma z siedzibą w Johannesburgu, Merchants, ustaliła, że ​​tylko 14% mieszkańców RPA posiada znaczną wiedzę na temat branży kryptowalut. 23% uczestników badania stoi niejako z boku rynku, zaś zdecydowana większość (53%) stwierdziła, że w sposób mocno ograniczony rozumie tę kwestię lub w ogóle nic nie wie o cyfrowych aktywach.

Co nie może dziwić, młodzi ludzie są bardziej świadomi cech zasobów cyfrowych niż starsze pokolenia. Osoby w wieku od 18 do 24 lat mają większą wiedzę na ten temat niż jakakolwiek inna grupa demograficzna.

Według ankiety adopcja kryptowalut w RPA może wzrosnąć, jeśli banki krajowe przyjmą tę klasę aktywów i zapewnią użytkownikom programy edukacyjne. Prawie co drugi uczestnik badania powiedział, że będzie bardziej skłonny do inwestowania w bitcoina lub altcoiny, jeśli lokalne instytucje finansowe zaoferują takie usługi.

Sprawę skomentował Mat Conn, Chief Revenue Officer Merchants.

Istnieje realna okazja dla banków, aby zaangażować się w rynek kryptowalut – powiedział. Dodał, że teraz jest optymalny czas na taki ruch. Jak twierdzi, w przyszłości – jeśli banki nie wykorzystają tej szansy – ich miejsce na tym rynku zajmą inne wyspecjalizowane podmioty.

rpa kryptowaluty edukacja

Adopcja rośnie mimo braku wiedzy

Pomimo niewystarczającej wiedzy na ten temat, znaczna część mieszkańców RPA już kupiła kryptowaluty.

Niedawne badanie przeprowadzone przez ONZ wykazało, że 7,1% populacji kraju, czyli około 4,2 miliona ludzi, to HODLerzy. Tym samym RPA zajęła drugie miejsce na kontynencie, ustępując Kenii, gdzie wskaźnik adopcji kryptowalut wynosi 8,5%.

Na początku tego miesiąca Kuben Naidoo – zastępca gubernatora krajowego banku centralnego – stwierdził, że aktywa cyfrowe, w szczególności bitcoin, mogą zapewnić wiele korzyści systemowi monetarnemu. Niemniej jednak zaapelował też o odpowiednie regulacje rynku, bowiem panuje na nim nadal pewien chaos.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności