Rozmowa z oszustem – Bitcoin Radio Special

2021-02-04 Bezpieczeństwo Bitcoin Radio Podcast

“W związku z niedopełnieniem procedury preautoryzacji zawiadamiam Panią, iż zgodnie z przepisami ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o […]

“W związku z niedopełnieniem procedury preautoryzacji zawiadamiam Panią, iż zgodnie z przepisami ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, Pani środki w kwocie 2,1 BTC po dniu 7 sierpnia 2020 roku mogą decyzją Krajowej Administracji Skarbowej ulec przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.”

W ten sposób zaczęła się moja rozmowa z oszustem podającym się za konsultanta firmy Bitcoin Investment Group sp. z o.o. Zostałem poinformowany o 0,93 BTC, który ten chce mi wypłacić.

Open in Spotify

Rozmowa z oszustem Bitcoin Investment Group

W tym specjalnym odcinku Bitcoin Radio publikuję swoją rozmowę z kryptowalutowym oszustem, który zadzwonił do mnie kilka dni temu. Jest to o tyle istotne, że w ostatnim czasie coraz więcej osób jest oszukiwanych właśnie w ten sposób.

Podcast ten jest częścią nowego cyklu poświęconego bezpieczeństwu w świecie kryptowalut, który już niedługo będziecie mogli zobaczyć na łamach Bitcoin.pl. Poruszymy w nim podstawowe zagadnienia dotyczące kryptowalut, tego, czym jest Bitcoin i czym różni się od zwykłego pieniądza.

Spojrzymy także na najpopularniejsze próby wyłudzeń środków na “bitcoina”. Podpowiemy, jak odróżniać działania dobre i uczciwe od tych, które jedynie chcą zaszkodzić inwestorom i osobom nowym w świecie kryptowalut.

W panujących obecnie realiach musimy pamiętać o tym, że monitoring całego Internetu w poszukiwaniu oszustw jest w zasadzie niemożliwy. Dlatego też poleganie na służbach nie zawsze jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem. Wątpliwe projekty kryptwlautowe bardzo często stosują różnego rodzaju manipulacje, aby wyglądać bardziej profesjonalnie i legalnie w oczach osób, do których trafiają.

Pamiętajmy, aby uważać na siebie nie tylko w naszym prawdziwym życiu, ale także tym sieciowym.

Tagi
bezpieczeństwo bitcoin investment group bitcoin radio podcast rozmowa z oszustem

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie
bitbay rejestracja na gieldzie bitbay rejestracja na gieldzie

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.