za
Roubini

Nouriel Roubini krytykuje DeFi

2020-09-26
Wiadomości
European Halving Party 2024

Znany przeciwnik kryptowalut noblista Nouriel Roubini tym razem wypowiedział się nt. DeFi. Oczywiście nie były to słowa chwalące zdecentralizowane finanse.

Roubini atakuje DeFi

Znany ze swoich wcześniejszych komentarzy krytykujących branżę kryptowalut ekonomista Nouriel Roubini opublikował ostatnio swoje nowe negatywne opinie na temat sektora aktywów cyfrowych.

„DeFi to od samego początku było vaporware [programowanie albo sprzęt komputerowy, które nie zostały jeszcze ukończone, ale których zapowiedziana data inauguracji została już dawno przekroczona albo produkt, który jest zbytnio reklamowany w kontekście swojej niskiej jakości – przyp. bitcoin.pl]”

– napisał w tweecie z 24 września.

Dodał też, że “blockchain był zawsze najbardziej przehype’owaną technologią w historii ludzkości”. 

Tweet Roubiniego pojawił się w odpowiedzi na post Davida Gerarda:

„DeFi wyszło z mody, finanse CryptoKitties to nowy hit.”

CryptoKitties

Nouriel Roubini top 10 wrogów bitcoinaCryptoKitties to projekt, który wystartował, gdy w najlepsze trwała bańka na kryptowalutach w 2017 r. Szczyt jego popularności miał miejsce, gdy hossa zbliżała się ku końcowi, kiedy ludzie płacili nieprzyzwoicie wysokie kwoty za cyfrowe koty w sieci zbudowanej na blockchainie Ethereum. W efekcie sieć ETH została zapchana, bowiem popyt na “kotki” doprowadził do skoku zainteresowania kryptowalutą. W kolejnych miesiącach moda na CryptoKitties  w znacznym stopniu osłabła, chociaż projekt teoretycznie nadal działał.

W oczach niektórych ekspertów dzisiejsze “szaleństwo” dot. DeFi przypomina właśnie CryptoKitties i inne przemijające mody. Niektórzy przedstawiciele branży opublikowali swoje posty, które wydają się być zgodne z tym sposobem myślenia. Wiele z tych komentarzy porównuje jednak DeFi do innych baniek spekulacyjnych, jakie można było obserwować, np. ICO.

Roubini już wcześniej wielokrotnie atakował rynek kryptowalut. Stwierdził np. że giełda BitMEX narusza przepisy. Uważał też, że BTC jest bezwartościowy oraz służy tylko przestępcom i terrorystom. Wyśmiewał przy tym ludzi, którzy kupują cyfrowe aktywa.

Aktualny kurs Bitcoina i innych kryptowalut możecie zawsze sprawdzić w zakładkach: kurs Bitcoin i kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Z kolei pewne miejsce, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, to m.in. polska giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie macie jeszcze konta na niej, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności