za
Ross-Ulbricht-2

Ross Ulbricht spłacił swój dług wobec rządu za pomocą BTC przejętych z Silk Road

Ross Ulbricht to założyciel nieczynnego już darknetowego rynku Silk Road, który odbywa wyrok dożywotniego pozbawienia wolności. Kilka lat temu został on skazany na podwójne dożywocie i karę 183 mln dolarów. Jak się okazuje, Ulbricht zdążył już spłacić całość tej kwoty. Sąd użył bowiem w tym celu bitcoinów skonfiskowanych podczas zamykania Silk Road.

Według najnowszych dokumentów, na rzecz sądu przepadnie spora ilość BTC, BCH, BTG i BSV. Wpływy ze sprzedaży tych aktywów zostaną przeznaczone na pokrycie wyroku pieniężnego Ulbrichta oraz na inne cele, które rząd uzna za stosowne. W ugodzie możemy przeczytać:

Ulbricht ponadto zrzeka się wszelkich praw, tytułów i udziałów w 69 370 BTC i zgadza się, że mienie to zostanie przekazane Stanom Zjednoczonym i rozdysponowane zgodnie z prawem przez Stany Zjednoczone.

Wspomniane 69 370 BTC zostały przejęte w 2020 roku przez śledczych z Departamentu Sprawiedliwości od hakera, który zaatakował rynek Silk Road, jeszcze zanim został on zamknięty.

Silk Road cieszyło się sławą jako miejsce ułatwiające sprzedaż narkotyków i innych nielegalnych towarów. Było często nazywane pierwszym nowoczesnym darknetowym rynkiem. Działało bowiem od 2011 r. do jego ostatecznego zamknięcia w 2014 r. przez FBI. Aby zachować anonimowość użytkowników, wszelkie transakcje odbywały się właśnie za pomocą kryptowalut.

silkroad

Ulbricht nadal odwołuje się od wyroku dożywocia

Od 2015 r. Ulbricht odsiaduje karę dożywocia za rolę, jaką odegrał w założeniu i prowadzeniu Silk Road. Odwołuje się on jednak od wyroku. Według Wired, w ramach porozumienia Ulbricht będzie mógł zarabiać pieniądze podczas pobytu w więzieniu.

Wired donosi również, że Lyn Ulbricht, matka programisty, powiedziała, że ugoda ta jest ogromnym zwycięstwem. Według niej, wciąż istnieje nadzieja na zmianę warunków “niesprawiedliwego wyroku”.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że kara finansowa, która została niesłusznie nałożona na Rossa, została uchylona. Podobnie jak inne fałszywe oskarżenia przeciwko niemu, które zostały wycofane w sądzie federalnym po procesie.

W międzyczasie Ulbricht przeprowadził dwie aukcje swoich cyfrowych dzieł sztuki NFT. Dochód z aukcji został przeznaczony na sfinansowanie jego sprawy i pomoc innym więźniom oraz ich rodzinom.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności