za

Rośnie zainteresowanie Bitcoinem w Afryce

2019-03-22
Bitcoin
Binance Launchpool

Zgodnie z danymi z Google Trends, w Afryce rośnie zainteresowanie Bitcoinem. Nie przekłada się to jednak na powszechne stosowanie kryptowaluty przez użytkowników i firmy. Ponadto nie idą za tym regulacje.

Według Google Trends największym zainteresowaniem Bitcoin cieszy się w Nigerii, RPA i Kenii. Dominacja ta ogranicza się jednak głównie do działalności handlowej na giełdach.

Pomimo tego Afryka wciąż pozostaje w tyle za resztą świata w codziennym korzystaniu z BTC. Jest to o tyle dziwne, że na tym kontynencie bardzo popularne są płatności mobilne. Z drugiej strony, może właśnie to jest powodem. Czy mieszkańcom Afryki wystarczy już to, co mają?

E-płatności

Dzięki zwykłym telefonom można tam wysyłać i odbierać pieniądze za pośrednictwem wiadomości SMS w dowolnym miejscu i w dowolnym kraju. I to bez potrzeby połączenia się z Internetem. Dla porównania, by skorzystać już z  kryptowaluty, musisz mieć nowoczesny smartfon i dostęp do sieci. Nieregularne dostawy energii w wielu krajach nadal utrudniają zaś dostęp do Internetu, od którego kryptowaluty są w dużej mierze zależne.

Vin Armani, założyciel i CTO Cointext, usługi, która pozwala użytkownikom wysyłać lub odbierać np. Bitcoin Cash (BCH) za pośrednictwem SMS-ów, uważa, że ​​jego firma może konkurować z mobilnymi aplikacjami finansowymi. Niestety nie wiadomo, ile osób korzysta dziś z  Cointext. „Przygotowujemy się do ogłoszenia, które da nam globalny zasięg”, powiedział jednak niedawno mediom Armani.

„Obecnie pracujemy nad integracją, która umożliwi nam dostęp do smartfonów w całej Afryce. Pracujemy także nad rozwiązaniami SMS dla kilku innych krajów afrykańskich ”

– wyjaśnił inny pracownik firmy.

Elisha Owusu Akyaw, młody i wpływowy inwestor, zbił fortunę inwestując w Bitcoiny. Uważa, że ​​„kryptowaluty powinny prawdopodobnie zintegrować się z platformami bankowości mobilnej”. I może mieć rację.

Piramidy w Afryce

Jest jednak jeszcze inny problem. Afryka stała się miejscem, gdzie pojawiło się też wiele “scamów” i piramid finansowych udających kryptowaluty. Na przykład w Ugandzie tysiące ludzi padło ofiarą klubu D9, który obiecywał swoim członkom zarobki w BTC. Projekt jednak upadł, a zainwestowane w niego środki zniknęły.

Tego typu wydarzenia nie powodują, że cyfrowe waluty stają się popularniejsze. W ślad za takimi aferami powinny iść regulacje rynku ze strony władz. Te jednak nie mają na razie miejsca, co powoduje, że Afryka pozostaje obszarem z wielkim potencjałem, który nie jest wykorzystywany.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności