Bitcoin w mediach

Rosja chce konfiskować kryptowaluty przestępców

Władze rosyjskie chcą w legalny sposób konfiskować kryptowaluty, tak jak jest to już możliwe w przypadku bardziej tradycyjnych form własności. […]

Data publikacji: 8 listopada 2019

bitbay

Władze rosyjskie chcą w legalny sposób konfiskować kryptowaluty, tak jak jest to już możliwe w przypadku bardziej tradycyjnych form własności.

Starając się zwalczać cyberprzestępczość, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zamierza opracować przepisy prawne pozwalające agencjom państwowym konfiskować kryptowaluty, które należą do przestępców. Ponoć stosowne prawo ma wejść w życie do końca 2021 r. Informację podało wczoraj RBC.

Kryptowaluty pod lupą Rosji

W ramach wyżej opisanych działań do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych dołączą regulator finansów Rosfinmonitoring, Biuro Prokuratora Generalnego, Komisja Śledcza, Ministerstwo Sprawiedliwości, Federalna Służba Celna, Federalna Służba Bezpieczeństwa i Sąd Najwyższy.

bitcoin portfele na kryptowalutyW rosyjskim parlamencie wstrzymano też do dawna oczekiwane przez rynek rozporządzenie dotyczące aktywów kryptograficznych, co dodatkowo komplikuje tę kwestię.

Zgodnie z raportem wymagana jest prawna definicja kryptowaluty. Nie do końca wiadomo, czy ta w prawie może być określana jako towar lub ekwiwalent środka pieniężnego. Jednak – jak dodają eksperci – sama definicja zawarta w nowych przepisach może w tym przypadku być nieodpowiednia lub niewystarczająca, by dokończyć procedowanie prawa dot. konfiskat.

Jak konfiskować BTC?

Istnieją także inne potencjalne problemy związane z planem władz. Organy regulacyjne zdają sobie sprawę z trudności związanych z konfiskatą kryptowalut też pod kątem technologicznym. Te mogę przecież znajdować się na różnych typach portfeli chronionych zarówno przez szyfrowanie, jak i hasła użytkowników.

Mimo to władze uważają, że mogą być w stanie współpracować z giełdami w celu izolowania i zamrażania funduszy przestępców. Tak uważa Nikita Kulikov, członek rady ekspertów Dumy Państwowej i Autonomicznej Organizacji Non-Profit PravoRobotov.

Ponadto agencje mogą opracować własne portfele na kryptowaluty i znaleźć sposoby na zamianę zasobów cyfrowych na fiaty. „W tym celu mogą stworzyć państwową krypto-giełdę i krypto-rubla o stałym kursie, za pomocą czego będą przechowywane zajęte środki” – powiedział Kulikov.

Podczas gdy organy ścigania próbują zapoznać się z tematem kryptowalut, rosyjski bank centralny zachowuje wobec nich obojętność. W październiku tego roku przewodnicząca Banku Rosji Elvira Nabiullina powiedziała, że ​​nie widzi żadnych powodów, by emitować cyfrowego rubla.

geco-one-bitcoin-trading

rozliczanie kryptowalut rozlicz kryptowaluty

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion