za
rootstock

RootStock – mocna konkurencja dla Ethereum

2015-10-16
Techniczne
Binance Launchpool

Projekt Ethereum zebrał ostatnio niemałą kwotę (około 18 milionów dolarów) na rozwój i badania, czy te pieniądze pójdą w przysłowiowe błoto? Na horyzoncie pojawiła się mocna konkurencja.

.

 

 

Projekt Ethereum zebrał ostatnio niemałą kwotę (około 18 milionów dolarów) na rozwój i badania, czy te pieniądze pójdą w przysłowiowe błoto? Na horyzoncie pojawiła się mocna konkurencja.

 

Ethereum, dzięki wbudowanym maszynom wirtualnym, udostępnia swoim użytkownikom niemal nieograniczone możliwości w budowaniu systemów danych, zadań, budowania i obsługi kontraktów. Wszytko to, jest jednak napędzane walutą „ETH”, która jest integralną częścią projektu. Z samą siecią Bitcoin Ethereum zasadniczo nie ma żadnego fizycznego ani logicznego powiązania. Istnieje całkowicie niezależnie jako waluta alternatywna (altcoin). Z jednej strony jest to siła projektu – bo nie ogranicza go obecny stan protokołu Bitcoina, z drugiej strony budzi to mieszane uczucia tej części społeczności której zależy na tym, aby sam Bitcoin miał jak najwięcej zastosowań i możliwości.

 

Podczas gdy o Ethreum było głośno, pojawił się nowy projekt, pod nazwą RoostStock. Platforma ta również udostępnia funkcjonalności jakie mamy w Ethereum, jest ona jednak nierozerwalnie połączona z siecią Bitcoin. Jak to bywa z projektami OpenSource, zawsze istnieje „ryzyko” skopiowania części kodu do swojego projektu dlatego kod będzie udostępniony dopiero po oficjalnej premierze . Wszystkie szczegóły (wraz z whitepaper) mają być również ujawnione na spotkaniu LaBITConf Mexico 4. i 5. grudnia tego roku. Projekt określany jest przez twórców jako połączenie najlepszych cech Bitcoin i Etherum.

 

Prace nad projektem trwają już dwa lata, w momencie uruchomienia ma on być całkowicie zgodny z Ethereum.

 

Silnik działający w RootStock ma być zasilany wewnętrzna walutą Root, która będzie pozyskiwania przez bezpośrednie zasilanie z sieci Bitcoin (2-way peg), zgodnie z założeniami łańcuchów pobocznych (sidechains). Można będzie oczywiście Root z powrotem wycofać do sieci Bitcoin jako BTC. Powoduje to zablokowanie wartości Root (sztywne połączenie przeliczenia walut przy przekazywaniu pomiędzy łańcuchami), ale dzięki takiemu rozwiązaniu wymiana może odbywać się całkowicie z pominięciem giełd czy kantorów. Zamiana BTC<->Root będzie w pełni niezależna i zautomatyzowana. Wymiana BTC na Root zapewne może mieć również wpływ na kurs BTC (ilość BTC w obiegu będzie spadać bo „wymienione” BTC będą zamrożone).

 

RootStock wydaje się być pierwszym poważnym rozwiązaniem technologii łańcuchów bocznych które może napędzić samą sieć Bitcoin. Jednocześnie, może to być gwóźdź do trumny projektu Etherum, który po prostu okaże się zbędny (chyba, że jako technologia korporacyjno-bankowa).

 

Zdjęcie: RoostStock.io

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności