Wiadomości

Rolnicy zabezpieczą się przed ryzykiem pogodowym dzięki blockchainowi

Arbol, platforma umożliwiająca rolnikom zabezpieczanie się przed ryzykiem pogodowym, integruje wyrocznie danych Chainlink. Dane pogodowe na blockchainie Dyrektor generalny Arbol, […]

Data publikacji: 21 sierpnia 2020

bitbay

Arbol, platforma umożliwiająca rolnikom zabezpieczanie się przed ryzykiem pogodowym, integruje wyrocznie danych Chainlink.

Dane pogodowe na blockchainie

Dyrektor generalny Arbol, Siddhartha Jha, powiedział dla portalu Cointelegraph, że firma wykorzystuje technologię blockchain do rozwiązania problemu, który dotyka miliardy ludzi na całym świecie:

„To szaleństwo, że tak wiele ludzi na świecie, około dwóch do trzech miliardów ludzi, jak szacują, jest narażonych na wpływ pogody z dnia na dzień”.

Rolnicy są najprawdopodobniej najbardziej dotknięci przez nieprzewidywalność pogody. Dla wielu z nich ciężkie warunki pogodowe mogą prowadzić do utraty środków do życia, a nawet do głodu. Chociaż ubezpieczenia rolników istnieją od dziesięcioleci – jeśli nie od wieków – to według Jha dla zdecydowanej większości z nich są one niedostępne:

„Jeśli miałeś mniej niż dwieście tysięcy dolarów premii do wydania, w rzeczywistości nie miałeś prawdziwego dostępu”.

Infrastruktura blockchaina Arbol

Jha twierdzi, że Arbol zarówno obniża barierę wejścia na rynek, jak i czyni zabezpieczenie tańszym. Dzięki blockchainowi, rozliczenia i wypłaty mogą być natychmiastowe, podczas gdy w scentralizowanym świecie mogą trwać tygodniami, jeśli nie miesiącami.

Zabezpieczenie przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi

Rolnicy mogą zabezpieczać się przed różnymi niekorzystnymi warunkami pogodowymi, które mają negatywny wpływ na ich uprawy. Mogą kupić ubezpieczenie – na przykład, jeśli temperatura w ich regionie osiągnie dany poziom, rolnik automatycznie trzyma wypłatę. Poprzez dodanie kanałów danych pogodowych opartych o wyrocznie Chainlinka, platforma firmy stała się bardziej zdecentralizowana i elastyczna.

Jha powiedział, że platforma została uruchomiona w lutym i już doświadczyła znacznego zapotrzebowania w realnym świecie:

„Zrealizowaliśmy ponad 210 transakcji, około 13 milionów dolarów ryzyka hipotetycznego. Jest to z rolnikami uprawiającymi ogromną gamę upraw od kukurydzy, soi, do owoców i innych upraw specjalistycznych. Współpracowaliśmy z przedsiębiorstwami rolnymi, zabezpieczając ich ryzyko w łańcuchu dostaw”.

Chociaż Jha podkreślił, że platforma ma zapewnić rzeczywistą użyteczność, uważa, że w przyszłości może stać się bardzo atrakcyjnym, zdecentralizowanym produktem finansowym:

„Te portfele pogodowe są doskonałą inwestycją dla społeczności DeFi, jeśli ma się je w formie ztokenizowanej, jeśli tokenizuje się ryzyko pogodowe; te portfele, zyski są dość atrakcyjne. Ryzyko – nagroda jest wspaniała, ponieważ jest bardzo zróżnicowana i nie jest też skorelowana z rynkami akcji i obligacji”.

Jha dodał, że spółka przeprowadziła kilka wypłat w stablecoinach, jednak zdecydowana większość użytkowników preferuje na razie dobre, staromodne fiaty.

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion