Rodzina Rothschildów zainwestowała w Krakena

2021-04-22 Giełdy kryptowalut Wiadomości

Rodzina Rothschildów zrobiła właśnie kolejny ważny krok w świecie kryptowalut. Za pomocą RIT Capital Partners – dawniej Rothschild Investment Trust […]

Rodzina Rothschildów zrobiła właśnie kolejny ważny krok w świecie kryptowalut. Za pomocą RIT Capital Partners – dawniej Rothschild Investment Trust – zainwestowała w amerykańską giełdę cyfrowych walut Kraken.

Rodzina Rothschildów inwestuje w giełdę kryptowalut

Notatka dla inwestorów, napisana przez Jamesa Glassa, Dyrektora Sprzedaży ds. Firm Inwestycyjnych w Numis Securities i opublikowana na stronie internetowej RIT Capital, stwierdza, że ​​„na seminarium internetowym RIT Capital w zeszłym miesiącu” ujawniono, że firma „nabyła udziały w Krakenie”.

Glass nie wspomniał o wielkości inwestycji, ale zauważył również, że „Kraken prowadzi obecnie rozmowy z inwestorami na temat kolejnej rundy pozyskiwania funduszy, która może dać [giełdzie] wycenę na poziomie 20 miliardów dolarów”.

RIT Capital z siedzibą w Wielkiej Brytanii miało pod koniec 2020 r. łączną wartość aktywów netto na poziomie około 5,3 mld USD. Firmę założył Lord Jacob Rothschild.

rodzina Rothschildów

Jednak, co warto dodać, nie jest to pierwsza inwestycja RIT na rynku kryptowalut. Pod koniec ubiegłego roku firma dołączyła do takich podmiotów jak PayPal, inwestując w Paxos.

Kraken chce wejść na giełdę

Dla Krakena nowi inwestorzy to świetna wiadomość. Jak media informowały już pod koniec marca, dyrektor generalny Krakena, Jesse Powell, stwierdził niedawno, że jego firma jest na dobrej drodze do wejścia na giełdę w przyszłym roku, „prawdopodobnie” w „drugiej połowie” 2022 roku. Dodał jednak, że „w tej chwili nie ma żadnych gwarancji”, że to się uda, zauważając, że „wszystko może się zdarzyć w przestrzeni kryptowalut”.

Powiedział wtedy też, że giełda nie musi zbierać pieniędzy, aby wejść na giełdę i że „zebranie większego kapitału w tym momencie oznaczałoby po prostu więcej przejęć”.

Niezależnie od tego, co mówił, w lutym Kraken podobno rozmawiał z inwestorami w sprawie oferty pozyskania nowego finansowania, co mogłoby spowodować, że jego wycena wzrosłaby ponad dwukrotnie do ponad 10 miliardów dolarów, chociaż ostateczna wartość mogłaby być dwukrotnie większa „w zależności od popytu”. Wtedy wśród potencjalnych inwestorów wymieniano Fidelity, Tribe Capital i General Atlantic.

Tagi
giełdy kryptowalut inwestycja inwestycja w Krakena Kraken Rothschild

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.