Robert Kiyosaki radzi kupić Bitcoina przed poważnym kryzysem

2020-08-22 Wiadomości

Autor bestsellera „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, Robert Kiyosaki, doradził inwestowanie w metale szlachetne, takie jak złoto i aktywa cyfrowe, takie […]

Autor bestsellera „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, Robert Kiyosaki, doradził inwestowanie w metale szlachetne, takie jak złoto i aktywa cyfrowe, takie jak Bitcoin, ponieważ rozpoczyna się kryzys w sektorze bankowym.

Na początku tego tygodnia media ujawniły, że amerykański miliarder Warren Buffett sprzedał akcje amerykańskich banków, aby kupić udziały w kopalni złota.

Buffet sprzedaje akcje banków żeby kupić złoto

Według doniesień, sławny inwestor pozbył się większości udziałów Berkshire Hathaway w niektórych dużych bankach Wall Street, w tym JP Morgan Chase, Wells Fargo i PNC.

Nie jest to pierwszy raz. W maju firma oglosiła również, że zredukuje dużą część swoich udziałów w Goldman Sachs Group Inc., mimo że był jednocześnie głównym udziałowcem banku.

Po sprzedaży akcji, która mogła sięgać miliardów dolarów, Berkshire zakupiło akcje o wartości prawie 564 milionów dolarów w kanadyjskiej firmie Barrick Gold, jednej z największych na świecie firm wydobywających złoto.

Ile masz Bitcoinów?

Doradzając swoim fanom, Kiyosaki powiedział, że decyzja Buffetta, aby pozbyć się banków i przenieść swoje inwestycje w złoto była spowodowana tym, że banki bankrutują i tuż za rogiem jest kryzys bankowy.

„DLACZEGO BUFFET SPRZEDAŁ BANI. Banki bankrutują. GŁÓWNY KRYZYS BANKOWY NADCHODZI SZYBKO. Fed przejmie system bankowy?? Fed „rozdaje fałszywe pieniądze prosto do ludzi, aby uniknąć masowych zamieszek?”

– napisał.

Dalej mówił, że to nie jest czas na „zastanawianie się nad tym”, a następnie zakończył swoją radę pytaniem, „Ile masz złota, srebra, Bitcoina?”

Zwolennik BTC

Od dłuższego czasu Kiyosaki jest zwolennikiem Bitcoinów i zawsze udziela porad na swoich kontach w mediach społecznościowych, prosząc młodych ludzi o inwestowanie w Bitcoina i złoto, ponieważ oba aktywa są lepsze niż amerykański dolar.

W lipcu Kiyosaki stwierdził, że Bitcoin i aktywa cyfrowe nie tylko wzbogacają ludzi, ale i czynią ich mądrzejszymi. Według niego, aktywa te pomogłyby Amerykanom w walce ze „skorumpowanym Fedem”, ponieważ kryptowaluta pomaga również w edukacji milenialsów.

Tagi
bitcoin btc FED kryzys robert kiyosaki

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.