Robert Kiyosaki: Po zakończeniu pandemii cena BTC spadnie

2020-09-20 Wiadomości

Robert Kiyosaki – autor bestsellerowej książki „Rich Dad, Poor Dad” – po raz kolejny wypowiedział się na temat Bitcoina. Tym […]

Robert Kiyosaki – autor bestsellerowej książki „Rich Dad, Poor Dad” – po raz kolejny wypowiedział się na temat Bitcoina. Tym razem stwierdził, że po zakończeniu pandemii COVID-19, będzie miał miejsce rynkowy krach.

Robert Kiyosaki: Jak tylko pojawi się szczepionka, to już po wszystkim

Ideą Bitcoina jest to, że jest on narzędziem, które może potencjalnie zabezpieczyć nasz majątek przed inflacją i innymi trudnymi sytuacjami gospodarczymi. Jedną z takich sytuacji jest pandemia COVID-19, która rozpoczęła się pół roku temu i od tego czasu stanowi olbrzymi światowy problem.

Od tego momentu rynki finansowe zaczęły spadać w dół. Ucierpiały zarówno akcje jak i sam Bitcoin. Waluta na chwilę spadła z 9000 do 3000 dolarów, po czym powróciła do poziomu 5000 dolarów. Ostatecznie, po około dwóch miesiącach, najstarsza kryptowaluta wróciła do swojego wcześniejszego stanu.

Mimo to Kiyosaki nie jest przekonany, czy Bitcoin przez cały czas będzie sobie radził tak dobrze. Ostatnio w serii tweetów stwierdził, że BTC ma się dobrze właśnie teraz, ponieważ jest narzędziem używanym w czasie kryzysu. Kiedy jednak pojawi się szczepionka, a pandemia się zakończy, BTC znowu doświadczy krachu.

Wg. Kiyosakiego jednym z głównych powodów upadku Bitcoina będzie to, że po zakończeniu pandemii COVID-19, Stany Zjednoczone będą miały do spłacenia ogromne zadłużenie. Ostatecznie będzie to miało negatywny wpływ na cenę BTC.

Dług Stanów Zjednoczonych. Stany Zjednoczone Bankrupt. 28 bilionów dolarów długu bilansowego. 120 bilionów dolarów pozabilansowych zobowiązań socjalnych… Co się stanie, gdy zostanie odkryta szczepionka? Złoto, srebro i bitcoin doświadczą krachu. Okazja do zakupu. Prawdziwy problem nie pandemia. Prawdziwy problem ogromne zadłużenie USA… Złoto, srebro, bitcoin najlepsze inwestycje długoterminowe.

– twierdzi autor bestsellera.

Kyiosaki znowu woli metale szlachetne

Słowa Kiyosakiego są interesujące, głównie ze względu na jego zmianę stanowiska dot. złota i srebra. Wcześniej uznał on BTC za „najlepsze narzędzie inwestycyjne”, a teraz znowu wywyższa metale szlachetne.

Wg. Kiyosakiego nawet jeśli Bitcoin się załamie, sytuacja niekoniecznie musi doprowadzić do poważnych problemów. Będzie to raczej interesujący okres zarówno dla doświadczonych jak i nowych inwestorów. Uważa on, że spadki, dadzą ludziom możliwość zakupu po niższych cenach, a to z kolei znowu doprowadzi do wzrostów.

Tagi
bitcoin btc kiyosaki robert kiyosaki

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

>

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.

bitbay rejestracja na gieldzie gielda geco one
rozlicz kryptowaluty

Redakcja Bitcoin.pl ostrzega:
Uważaj na oszustów. Dbaj o bezpieczeństwo.