Robert Kiyosaki: dziś jest czas na inwestowanie w Ethereum, Bitcoina i złoto

Bitcoin Wiadomości

Autor „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, Robert Kiyosaki, twierdzi, że nadal jest czas, by inwestować w Bitcoina, Ethereum i metale szlachetne. […]

Autor „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, Robert Kiyosaki, twierdzi, że nadal jest czas, by inwestować w Bitcoina, Ethereum i metale szlachetne. Powodem jest słabnąca gospodarka.

Robert Kiyosaki: inwestuj w Ethereum, Bitcoina i złoto!

W nowym odcinku podcastu „Rich Dad Radio Show” autor słynnych książek motywacyjnych powiedział, że chociaż nie chce spierać się o to, które aktywo jest lepsze, obecnie stara się posiadać tyle BTC, ETH i złota, ile tylko jest w stanie.

– Jestem zadowolony, że mam dużo złota, srebra, Bitcoinów oraz Ethereum i nie wdaję się w dyskusje [nt. tego, co jest lepsze]. Peter Schiff zawsze kłóci się o złoto i srebro, Max Keiser robi to samo [w kontekście BTC]. A ja myślę: „Dlaczego, do cholery, się kłócicie?” Po prostu kupcie tyle, ile możecie, ponieważ rząd prowadzi błędną politykę. Mamy przerąbane. Cała nasza gospodarka jest schrzaniona. Jesteśmy tak mocno zadłużeni, że toniemy w ruchomych piaskach, a ty spierasz się o złoto, srebro, Bitcoina? Po prostu inwestuj w coś – mówił.

Robert Kiyosaki ethereumZakład przeciwko gospodarce

W zeszłym roku Kiyosaki przewidział, że Bitcoin przekroczy poziom 50 000 USD w 2021 roku. Powiedział, że ten zakład niekoniecznie opierał się na sile Bitcoina, ale na słabości amerykańskiej gospodarki i rządu.

Nie oceniam Bitcoina. Oceniam głupotę naszego rządu. Będąc agentem od nieruchomości, kiedy patrzę na to, ile długów zostanie niespłaconych, zadaje pytanie: kiedy wszystkie te biurowce w San Francisco nie będą już w stanie zapłacić czynszu i kto je wykupi? Dlatego postawiłem zakład na 50 000 USD [za 1 BTC]. To był zakład przeciwko gospodarce. To nie był zakład na Bitcoina. I założę się, że [Rezerwa Federalna] wydrukuje [więcej pieniędzy], ale jeśli nawet nie będą już drukować, i tak mamy przerąbane – tłumaczył.

Jak dodał, od dawna uważa, że gotówka do „śmieć”.

– Pytanie brzmi, w co inwestujesz swoje pieniądze. Zacząłem [inwestować] wiele lat temu, mówiąc: „Gotówka to śmieć” (…). Im bardziej sztuczna inteligencja i technologia sprawiają, że wszystko jest bardziej efektywne, ceny powinny spadać, ale Fed wciąż je pompuje – dodał.

Tagi
bitcoin Ethereum metale szlachetne robert kiyosaki złoto

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.