za

Robert Kiyosaki uważa, że bitcoin będzie warty ponad 2 mln USD

Zondacrypto gielda kryptowalut 2650

Robert Kiyosaki twierdzi, że bitcoin będzie kosztował aż 2,3 miliona USD. Powołał się na prognozę dyrektor generalnej Ark Invest, Cathie Wood. Z kolei rynek akcji ma być „gotowy na krach”. Jakby tego było mało, Stany Zjednoczone… zbankrutują.

Robert Kiyosaki i bitcoin za 2,3 miliona USD

Kiyosaki napisał na X, że dyrektor generalna Ark, Cathie Wood, przewidziała, że bitcoin osiągnie cenę 2,3 miliona USD.

Czy jej wierzę? Tak

napisał słynny autor, dodając, że Wood jest „bardzo mądra” i on jej ufa.

Przyznał, że CEO Ark może się mylić, ale jeśli ma rację, on sam żałowałby, że nie kupił więcej BTC.

Ja również wierzę, że bitcoin osiągnie 2,3 miliona USD

– dodał.

Prognoza Wood

Co zaś dokładnie o bitcoinie powiedziała Wood?

Spodziewamy się, że bitcoin będzie wyceniany na 1,5 miliona dolarów

– stwierdziła.

Taka wycena bierze się z nadziei, że na rynek wejdą inwestorzy instytucjonalni. Powyższe może mieć miejsce, jeżeli popularność ETF-ów bitcoina będzie nadal rosła.

Wood zwróciła jednak też ostatnio uwagę na inne czynniki, które powodują wzrost ceny BTC. Powiedziała, że kryptowaluta stanowi zabezpieczenie przed dewaluacją walut fiat.

Myślę, że jest to polisa ubezpieczeniowa przeciwko zbójeckim reżimom lub po prostu okropnej polityce fiskalnej i monetarnej

– powiedziała.

Wróćmy jeszcze do Kiyosaki’ego. Nie tylko zachęca on do inwestowania w BTC, ale też ostrzega przed krachem rynku akcji. Jego zdaniem papiery wartościowe, obligacje i nieruchomości “są gotowe do krachu”.

Dług USA rośnie o 1 bilion USD co 90 dni. Bankrut USA. Ratuj siebie. Proszę, kup więcej prawdziwego złota, srebra, bitcoinów

– napisał na X.

O ile zgadzam się z radą, by kupować BTC (złoto jest już rekordowo drogie, stąd inwestowanie w nie dziś jest już ryzykowne), tak nie oczekuję krachu na rynku akcji czy obligacji. Kiyosaki wieszczy ów “wielki reset” od wielu lat. Ten zaś nie nadchodzi. Zresztą, gdyby do niego doszło, bitcoin także mógłby stracić na wartości, bowiem jest uważany przez rynek za ryzykowny walor.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi
Autor

Na rynku kryptowalut od 2013 r. Współorganizowałem pierwsze w Polsce konsultacje społeczne w Sejmie dotyczące technologii blockchain, a także Polski Kongres Bitcoin, w ramach którego wystąpił Andreas Antonopoulos. Współpracowałem z posłami na Sejm RP, w celu przygotowania interpelacji na temat takich kwestii jak: kryptowaluty, CBDC czy technologia blockchain. Interesuje się historią, ekonomią, polityką i oczywiście technologią blockchain.

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności