za
santander

Ripple wśród najszybciej rozwijających się firm w Ameryce

2020-08-18
Wiadomości
1,5% dla maluszka

Ripple, blockchainowa firma stojąca za trzecią co do wielkości kryptowalutą, została uznana za jedną z najszybciej rozwijających się spółek w Ameryce. Na podstawie listy Inc., na której znalazło się wiele firm, Ripple został sklasyfikowany na 123 miejscu. Było to jednak największe rozwijające się blockchainowe przedsiębiorstwo w Stanach Zjednoczonych.

Ripple znalazł się na liście najszybciej rozwijających się firm w Ameryce, sporządzonej przez Inc.

Wydawany przez Mansueto Ventures, Inc. jest amerykańskim magazynem biznesowym popularnie znanym z corocznych rankingów najszybciej rozwijających się prywatnych firm w USA. W swoim najnowszym rankingu, w którym wzięło udział 5 000 firm, magazyn wymienił Ripple jako 123. najszybciej rozwijająca się spółka w Ameryce. Oprócz pozostałych czynników, firmy te zostały uszeregowane na podstawie procentowego wzrostu przychodów w latach 2016-2019.

Na podstawie listy 5000 firm Inc, blockchainowa firma odnotowała 3 039 procentowy wzrost w tym okresie (2016 – 2019). Ponadto, mediana wzrostu Ripple wynosi 165 procent. Uznanie za jedną z najszybciej rozwijających się firm w Ameryce jest dość ważnym wydarzeniem dla założonej w 2012 roku firmy Ripple.

Ripple jest warte 10 mld dolarów

Warto zauważyć, że Ripple rozwija się bardzo intensywnie, ponieważ jego blockchainowe rozwiązanie jest stale integrowane w wielu instytucjach finansowych. Sieć RippleNet, która usprawnia działalność bankową, w 2019 roku przekroczyła 300 użytkowników. Szacuje się również, że za pośrednictwem sieci RippleNet zrealizowano do tej pory ponad dwa miliardy transakcji. Wszystkie te transakcje opiewają podobno na kwotę 7 miliardów dolarów.

W tym samym roku wycena firmy wzrosła do 10 miliardów dolarów, po tym jak Ripple przeprowadził rundę finansowania serii C zbierając 200 milionów dolarów. Podczas gdy Ripple znalazł się w czołówce najszybciej rozwijających się firm w Ameryce, prowadząca spółka OneTrust osiągnęła w tym samym okresie czasu 48 337 procent wzrostu. Prywatny start-up z siedzibą w Gruzji został założony w 2016 roku, a jego wycena została ustalona na 2,7 mld dolarów.

Aktualny kurs kryptowalut (m.in. Ripple) możecie zawsze sprawdzić w zakładce kurs kryptowalut na stronie bitcoin.pl. Pewnym i bezpiecznym miejscem, w którym możecie kupić Bitcoina i inne kryptowaluty, jest m.in. polska giełda kryptowalut Coinquista. Jeśli nie macie jeszcze założonego konta na Coinquista, z tego artykułu dowiecie się jak można je szybko i sprawnie utworzyć: LINK.

Bitcoina i inne kryptowaluty kupisz w prosty i bezpieczny sposób na giełdzie zondacrypto.

Tagi

Newsletter Bitcoin.pl

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności