Ripple prowadzi rozmowy z bankiem centralnym Brazylii

Ripple

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, rozmawiał z najwyższymi przedstawicielami banku centralnego Brazylii. W jakiej sprawie? Szef Ripple debatuje z bankierami […]

Brad Garlinghouse, dyrektor generalny Ripple, rozmawiał z najwyższymi przedstawicielami banku centralnego Brazylii. W jakiej sprawie?

Szef Ripple debatuje z bankierami centralnymi

Zgodnie z informacjami władz Banco Central do Brasil, banku centralnego Brazylii, w dniu 30 maja w godzinach od 17.00 do 18.00, miała miejsce telekonferencja instytucji. Finansiści „zajęli się kwestiami instytucjonalnymi”. W wirtualnym wydarzeniu wziął udział Garlinghouse, ale i inni dyrektorzy Ripple, w tym starszy wiceprezes ds. globalnych operacji Eric van Miltenburg i dyrektor zarządzający ds. Ameryki Łacińskiej, Luiz Antonio Sacco.

Po stronie banku obecni byli: Prezydent banku Roberto Campos Neto, dyrektor ds. regulacji Otavio Ribeiro Damaso oraz dyrektor ds. organizacji i restrukturyzacji systemu finansowego João Manoel Pinho de Mello.

Czego jednak dot. spotkanie?

„Według szefa firmy w Brazylii w tej chwili skupiono się na rozmowach z bankami i organami regulacyjnymi o możliwościach współistnienia kryptowalut z tradycyjnymi operacjami, aby usprawnić transakcje w globalnym systemie finansowym”

– dowiadujemy się z mediów.

Lobbing na rzecz kryptowalut

ripple lobbingWarto przypomnieć, że Ripple jest firmą, która nie tylko stoi za tokenem XRP, ale też lobbuje wśród rządzących w kwestii kryptowalut.

Firma otworzyła biuro w Brazylii już w zeszłym roku. Od tego czasu startup z San Francisco poczynił znaczne wysiłki, aby zdobyć przyczółek w tym kraju i lobbować za tym, aby kryptowaluty stały się integralną częścią systemu finansowego.

Do grudnia 2019 r. Ripple udało się połączyć siły z dużymi bankami w Brazylii, takimi jak Santander Brasil, Bradesco i Redimento, a także rozpocząć rozmowy z innymi bankami i organami regulacyjnymi na temat wykorzystania tokenów XRP na rynku przekazów pieniężnych.

Ripple lobbuje też w temacie kryptowalut w USA. Według Centrum Polityki Responsywnej Ripple wydało na lobbing 170 000 USD. Warto dodać, że kwota ta dotyczy jedynie pierwszych trzech kwartałów 2019 r. Niezależna grupa monitorująca lobbing w USA dotarła do danych z Senackiego Urzędu Rejestrów Publicznych. Okazuje się, że działania Ripple były skoncentrowane nie tyle na Kongresie, ale na Białym Domu. Współpracownikom firmy udało się dotrzeć do kancelarii prezydenta Donalda Trumpa.

Ripple i inne kryptowlauty zakupisz m.in. na giełdzie kryptowalut Coinquista. Jeśli jeszcze nie masz tam konta, tutaj dowiesz się jak założyć je w kilku prostych krokach.

Tagi
banki Ripple USA

Newsletter

Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą Politykę Prywatności.