fbpx

Ripple

Ripple zmniejszy koszty i przyspieszy płatności w euro

Media informują właśnie o nowym partnerstwie Lemonway, scentralizowanego systemu płatności, który wykorzysta technologię RippleNet do obniżenia kosztów i przyspieszenia płatności […]

bitbay

Media informują właśnie o nowym partnerstwie Lemonway, scentralizowanego systemu płatności, który wykorzysta technologię RippleNet do obniżenia kosztów i przyspieszenia płatności w euro na rynku europejskim. To ważny krok w adopcji Ripple.

Ripple i Lemonway

ripple lemonwayWraz z rozwojem globalizacji i rynku cyfrowego płatności ewoluowały przez lata i pojawiły się różne ich formy. Niemal każdy duży gracz próbuje używać i integrować wybrany przez siebie system, aby zapewnić większą szybkość i niski koszt opłat. Lemonway zdecydowało się na współpracę z Ripple i skorzystanie z możliwości, jakie daje RippleNet.

Rozwiązanie oferowane przez Lemonway, z którego poprzez usługę Nium korzysta już ponad 1400 punktów w całej Europie, może okazać się przełomowe pod kątem adopcji. Chodzi właśnie o znaczną liczbę użytkowników systemu, a co za tym idzie, liczbę transakcji, które będą od teraz opierały się o Ripplenet. Dyrektor ds. handlowych i marketingu Martin-Pierre Gaultier firmy powiedział Cryptonomist:

„Jako firma, która stawia na innowacje, zawsze szukamy nowych modeli biznesowych i możliwości technologicznych, które pozwolą nam oferować lepsze usługi naszym klientom. Nasza współpraca z Ripple jest tego świadectwem i cieszymy się, że możemy oferować szybsze i bardziej opłacalne przelewy [środków], aby sprostać zmieniającym się potrzebom naszych klientów i sprzedawców”.

RippleNet usprawni płatności w euro

Dzięki wdrożeniu RippleNet platforma Lemonway będzie mogła usprawnić przetwarzanie płatności w euro, a w przyszłości także rozszerzyć usługę na inne waluty przy użyciu tego samego systemu.

To pokazuje, że RippleNet może być zastosowany nie tylko w kontekście dużych instytucji finansowych, ale także do innych działań w tym sektorze dot. np. mniejszych transakcji detalicznych. Tak uważa też Global Head of Institutional Business of Nium, Rohit Bammi:

„Z radością informujemy o ulepszeniu płatności dla użytkowników Lemonway. Nium zamierza stworzyć infrastrukturę fintech, która może pomóc bankom i instytucjom finansowym w uruchamianiu i skalowaniu innowacyjnych cyfrowych usług finansowych bez złożoności, czasu i kosztów, które wcześniej były do ​​tego wymagane (…).”

coinquista rejestracja na gieldzie

Satsback bitcoin cashback

Black Friday Promotion

Newsletter

Więcej niż bitcoin i kryptowaluty. Najważniejsze newsy i insiderskie informacje prosto na Twój email.

Dbamy o ochronę Twoich danych. Przeczytaj naszą politykę prywatności.